Reprezentacja USA otwiera siedzibę w Europie

Kevin Bickner, Oslo 2018

Koniec z pracą w korytarzach hotelowych, kawiarniach, poczekalniach, czy kwaterach trenerów. Reprezentacja USA otwiera swoją siedzibę, wraz z biurem, w Słowenii. 

Nowa siedziba mieści się w słoweńskim Sencur, niedaleko Kranju i Planicy. Do tej pory, amerykańskie kadry miały tam swoją bazę treningową. Ich wszystkie rzeczy były przechowywane w hotelach, a decyzje podejmowane między innymi w restauracjach. Amerykanie doczekali się więc swojego biura. Inwestycja na pewno usprawni działanie związku – w końcu zawodnicy większość czasu spędzają w Europie.

Pomysł otwarcia własnej siedziby zainicjował Bine Norčič – trener reprezentacji Kanady i USA. Ich główna kwatera znajduje się w Park City, w Stanach Zjednoczonych.

– Będąc zakorzenionym w krajobrazie i kulturze Słowenii, chcielibyśmy odwzajemnić gościnność, którą sztab i sportowcy zawsze otrzymywali w całej Europie. Niech to będzie zaproszenie dla wszystkich. Kiedy będziesz następnym razem w okolicy, zapukaj do naszych drzwi! – możemy przeczytać na stronie USA Nordic.

 

Fot: Anna Nagel || Skijumper.pl
Źródło: usanordic.org