Reprezentanci Norwegii nie wystąpią na krajowych mistrzostwach

Halvor Egner Granerud - Reprezentanci Norwegii

Reprezentanci Norwegii, którzy uczestniczą w zawodach Pucharu Świata lub Pucharu Kontynentalnego nie będą mogli wziąć udziału w zawodach o mistrzostwo Norwegii. To efekt kwarantanny, jaką trzeba przejść aby zapobiec transmisji koronawirusa.

Na start norweskiej reprezentacji w mistrzostwach kraju nie zgadzają się lokalne władze. – Związek narciarski podjął próbę uzyskania zwolnienia dla skoczków kadry narodowej, aby mogli uczestniczyć w mistrzostwach, ale wniosek został odrzucony przez władze Trondheim – mówi menadżer odpowiedzialny za skoki narciarskie, Clas Brede Brathen.

Skoczkowie nie są zadowoleni z zaistniałej sytuacji. – Wiedziałem, że to może nastąpić. Smutne, że nie wystartujemy w narodowym czempionacie. To zawody o wysokim statusie – zauważa lider PŚ, Halvor Egner Granerud, który marzył o zdobyciu złotego medalu. – Złoto mistrzostw Norwegii to coś, co wisi bardzo wysoko. Myślę, że każdy chce mieć jak najwięcej medali. To też sposób na umocnienie swojej pozycji w historii norweskich skoków narciarskich – dodaje 24-latek.

Mimo to konkurs o tytuł najlepszego Norwega powinien stać na wysokim poziomie. – W Norwegii mamy szczęście, że mamy wielu dobrych skoczków. Na starcie pojawi się około 50 zawodników, którzy mają okazję popisać się – ocenia Brathen.

Źródło: nrk.no
Fot. Andrè Ivancic