Robert Johansson podsumowuje sezon. “Jestem i nie jestem zadowolony”

robert johansson

Robert Johansson w sezonie 2018/19 pięciokrotnie znalazł się na podium. Wygrał raz, podczas konkursu indywidualnego w Oslo. Norweg oczekiwał od siebie większej stabilności i mimo 6. miejsca w klasyfikacji generalnej, skoczek w kolejnych miesiącach chce być jeszcze lepszy. Jak podsumował swoje osiągnięcia? 

Robert Johansson miał udany sezon. Najlepiej prezentował się w jego drugiej połowie, kiedy zajmował 2. miejsce w Zakopanem, a także 3. miejsce w Sapporo. Później stanął również na podium w Lahti. Podczas pierwszych konkursów w ramach turnieju Raw Air, Johansson zdominował rywalizację na Holmenkollbakken. Przez długi czas był liderem cyklu. Błędy popełnione w Trondheim i Vikersund sprawiły, że ostatecznie Norweg zajął w turnieju 3. pozycję. 

Podczas ostatnich zawodów sezonu w słoweńskiej Planicy, zapytaliśmy Roberta, jak opisałby swój kolejny sezon Pucharu Świata. – Jestem i nie jestem zadowolony z moich wyników. Zaplanowałem sobie wiele ważnych dla mnie momentów, podczas których chciałem się jak najlepiej zaprezentować. Moja forma powinna być bardziej stabilna, szczególnie teraz, na koniec sezonu. Będę pracował nad formą, aby w wakacje i później zaprezentować się lepiej niż do tej pory. 

Czy cokolwiek rozczarowało go podczas sezonu? – Nie powiedziałbym, że jestem rozczarowany moimi rezultatami. Po prostu poziom moich skoków nie był aż tak dobry, jak chciałem na początku sezonu. Cel jest taki, aby być bardziej stabilnym z konkursu na konkurs, aby być w czołówce nie tylko w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, ale również podczas najważniejszych konkursów, turniejów. 

Norweska kadra miała bardzo trudny sezon. Z drużyny, z powodu rozległych kontuzji, odszedł Kenneth Gangnes. Daniel Andre Tande długo walczył o powrót do formy, aby ostatecznie zrezygnować z dalszej rywalizacji na okres kilku miesięcy. Andreas Stjernen postanowił zakończyć karierę. Zespół Alexandra Stoeckla zdecydowanie osłabł, porównując do ich wyników z zeszłego roku.

Zobacz również: Alexander Stoeckl: “Nie jesteśmy na tyle stabilni, by utrzymać się w czołówce”

Mimo wszystko trzech norweskich skoczków: Robert Johansson, Johann Andre Forfang i Halvor Egner Granerud, znalazło się w TOP 15 klasyfikacji generalnej PŚ. W kolejnym sezonie do kadry być może dołączą nowi zawodnicy, którzy będą walczyli o jeszcze lepsze miejsca i zwycięstwa w najważniejszych konkursach. 

Robert Johansson może teraz spokojnie odpocząć i pomyśleć o wakacjach. Podczas turnieju Raw Air zaproponowaliśmy, aby urlop spędził w Gdańsku.

Zobacz również: Robert Johansson pojawi się w Gdańsku?

fot. Robert Johansson || Anna Nagel, www.skijumper.pl