Robin Pedersen: “Marzę o stałym udziale w Pucharze Świata”

Robin Pedersen

Pierwszy konkurs drużynowy i pierwsze zwycięstwo. Robin Pedersen ma wymarzone rozpoczęcie turnieju Raw Air 2019. Jak norweski reprezentant kadry B ocenia swoje przygotowanie? Co sądzi o dzisiejszych warunkach wietrznych? 

Robin Pedersen debiutował w Pucharze Świata dokładnie rok temu, podczas konkursu indywidualnego Raw Air w Oslo w 2018 roku. Zajął wtedy 38. miejsce. Dzisiaj norweski reprezentant kadry B jest coraz bardziej rozpoznawalny, głównie ze względu na świetne rezultaty w Pucharze Kontynentalnym, a także częste występy z norweską kadrą narodową. Dzisiaj zadebiutował w konkursie drużynowym i mógł cieszyć się ze zwycięstwa na Holmenkollbakken.

To Twój pierwszy konkurs drużynowy z kadrą narodową, a przy okazji pierwsze podium w Pucharze Świata. Jak się z tym czujesz?

Jestem teraz bardzo szczęśliwy. To był niesamowity konkurs dla norweskiej drużyny. Kiedy poczułem wiatr zorientowałem się, że jest to dla mnie okazja do wykorzystania. To był nasz dzień. 

Wykonałeś świetną pracę zarówno w skokach treningowych, jak i w konkursie. Czy sprzyjały Ci warunki pogodowe, a może to Twoje samopoczucie sprawiło, że tak dobrze skakałeś?

Ja czuję się teraz naprawdę dobrze. Warunki również były dla mnie korzystne. Bardzo lubię wiatr przeciwny, wiejący bezpośrednio z przodu. Byłem naprawdę zadowolony z warunków pogodowych w trakcie mojego skoku. 

Trenowałeś więcej niż zwykle przed rozpoczęciem Raw Air? 

Tak, trenowałem na skoczni w Lillehammer. Przygotowywałem się wtedy także do konkursu w Renie, w ramach Pucharu Kontynentalnego. To właśnie wtedy wprowadziłem kilka drobnych zmian, aby skakać trochę lepiej niż wcześniej. 

Poprawiłeś ostatnio swoje wyniki w Pucharze Kontynentalnym, idzie Ci naprawdę bardzo dobrze. Zdobyłeś drugie miejsce podczas ostatnich zawodów. Może w przyszłym sezonie znajdzie się dla Ciebie miejsce w Pucharze Świata?

Pracuję nad tym cały czas. Każdego dnia, kiedy wykonuję moje skoki, robię to z myślą o stałym udziale w Pucharze Świata, aby być najlepszym. Miejmy nadzieję, że to się uda.

Czy wystartujesz w kolejnych konkursach Raw Air w Trondheim i w Vikersund? Może ponownie weźmiesz udział w konkursie drużynowym?

Bardzo na to liczę. Trzymajmy kciuki, abym mógł dalej brać udział w turnieju. Będę robił co w mojej mocy.

Powodzenia w kolejnym konkursie.

Zobacz również: Robert Johansson: “Moja pewność siebie rośnie z każdym dniem”

Jak Robin Pedersen poradzi sobie podczas konkursu indywidualnego w Oslo? Początek pierwszej serii o godzinie 14:30. 

fot. Anna Nagel || www.skijumper.pl