PK: Robin Pedersen zwycięża w Ruce. Aleksander Zniszczoł drugi!

Aleksander Zniszczoł

W dzisiejszym jednoseryjnym konkursie Pucharu Kontynentalnego w Ruce najlepszy okazał się Norweg Robin Pedersen. Świetnie zaprezentowali się także Polacy – Aleksander Zniszczoł i Andrzej Stękała. 

Drugi przystanek Pucharu Kontynentalnego odbył się na obiekcie Rukatunturi (K 120, HS 142) w Ruce. Na liście startowej nie zobaczyliśmy zwycięzcy konkursów w Lillehammer – Mariusa Lindvika, który przeniósł się do rywalizacji Pucharu Świata. Zawodnicy oddali po jednym skoku, a druga seria została odwołana ze względu na warunki atmosferyczne. 

W konkursie zwyciężył 22-letni Norweg – Robin Pedersen (135,5 m). Tuż za nim znalazł się Aleksander Zniszczoł, który poleciał na 144 metry. Na najniższym stopniu podium stanął najstarszy z zawodników – Robert Kranjec. Słoweniec również osiągnął odległość 144 metrów. W pierwszej szóstce znaleźli się także: Andrzej Stękała, Artti Aigro i Jaka Hvala.

Polacy zaprezentowali się następująco: 
2. Aleksander Zniszczoł (144 m)
4. Andrzej Stękała (137,5 m)
11. Paweł Wąsek (134,5 m)
30. Klemens Murańka (125 m)
44. Tomasz Pilch (98 m)

Kolejny konkurs Pucharu Kontynentalnego odbędzie się już jutro (16 grudnia). Pierwsza seria rozpocznie się o godzinie 9:00. 

 
Fot. Anna Nagel | Skijumper.pl