Rok Justin mistrzem Słowenii

Rok Justin zwyciężył w Mistrzostwach Słowenii, które rozgrywały się 12 października na obiekcie HS 109 w Kranju. Wśród kobiet triumfowała Ema Klinec.

O tytuł mistrzowski rywalizowało 43 zawodników. Z powodu złego stanu zdrowia na starcie nie zobaczyliśmy Tilena Bartola i Petera Prevca. Z rywalizacji zrezygnowali także najbardziej doświadczeni skoczkowie: Robert Kranjec, Jernej Damjan, Jurij Tepes oraz Miran Zupančič. W konkursie najlepiej zaprezentował się 25-letni Rok Justin. Za jego plecami znaleźli się Zak Mogel i Ziga Jelar. W TOP6 uplasowali się również Timi Zajc, Jaka Hvala i Tomaz Naglic. Poniżej oczekiwań zaprezentował się m.in. Domen Prevc (11. lokata) oraz Bor Pavlovcic (10. lokata).

Zobacz pełne wyniki piątkowych zawodów

W niedzielę rywalizowali jedynie młodsi zawodnicy. Mistrzem Słowenii do lat 20 został Timi Zajc z klubu SSK Ljubno. Srebrny medal zdobył Zak Mogel. Za jego plecami znalazł się Aljaz Osterc. Poniżej oczekiwań zaprezentował się znany z występów w Letnim Pucharze Kontynentalnym Jan Bombek, który zajął 7. pozycję.

Zobacz pełne wyniki sobotnich zawodów

W sobotniej rywalizacji pań triumfowała 20-letnia Ema Klinec. Podium uzupełniły Maja Vitc oraz Ursa Bogataj. W TOP6 znalazły się również Jerneja Brecl, Katra Komar oraz Spela Rogelj.

Zobacz wyniki piątkowej rywalizacji kobiet