Roman Koudelka – małe odrodzenie czeskiego skoczka

Roman Koudelka

Choć za nami dopiero miesiąc zawodów Pucharu Świata, to już wiadomo, że Roman Koudelka wypadnie lepiej niż w ubiegłym sezonie, gdy punktował jedynie dwukrotnie. Obecnie, w siedmiu rozegranych konkursach meldował się w czołowej trzydziestce. 

Roman Koudelka zdobył 107 pucharowych punktów. W minionym sezonie uzbierał ich jedynie 12 – był 30. w Oberstdorfie i 20. w Zakopanem. Niedzielny konkurs w Engelbergu zdołał zakończyć w czołowej dziesiątce – na 9. lokacie. Jest to jego pierwszy awans do TOP10 od blisko dwóch lat. Ostatni raz dokonał tego w sezonie 2016/2017 w Trondheim.

Czech nie jest jednak w pełni zadowolony z uzyskanych rezultatów. – Zająłem dobrą lokatę, ale nie jestem w pełni zadowolony z niedzielnych prób. Oba skoki były spóźnione – powiedział Roman Koudelka w rozmowie z portalem czech-ski.com. – Z drugiej strony, jest to dla mnie świetne motywacja. Zauważyłem, że niedoskonałe skoki pozwalają mi na zajęcie miejsca wśród najlepszych. Oznacza to, że mam jeszcze spore rezerwy – dodaje Czech.

Czeska kadra przebywa obecnie w austriackim Seefeld, gdzie szlifuje formę przed Turniejem Czterech Skoczni. Kadrowicze będą mogli spędzić święta z rodziną. Kończąc rozmowę z portalem czech-ski.com, Roman Koudelka przesłał wszystkim fanom świąteczne życzenia. – Święta spędzę w miłym, rodzinnym gronie. Życzę wszystkim mile spędzonych Świąt Bożego Narodzenia.

fot. Anna Nagel || www.skijumper.pl