Roman Koudelka: “Moje wyniki powinny być jeszcze lepsze”

Koudelka

W piątek, w Pradze na Rašínowym bulwarze, można było spotkać Romana Koudelkę. Skoczek, wraz z innymi sportowcami, wziął udział w Autogramiadzie, gdzie podpisywał swoje fotografie, pozował do zdjęć z fanami i udzielił wywiadu dla portalu czech-ski.com.

Roman Koudelka, w obecnym sezonie LGP, zajął trzecie miejsce w Courchevel, a w Einsiedeln szóste. Dzięki temu, w klasyfikacji generalnej zajmuje 8 pozycję. W lecie stara się poprawić swoją kondycję fizyczną, aby osiągnąć lepsze wyniki zimą. Zależy mu na tym, ponieważ miniony sezon zimowy nie zakończył się dla niego pomyślnie.

W czasie wywiadu, dziennikarz spytał Romana Koudelkę, czy jest zadowolony z wyników. – Przygotowuję się nieźle, ale wyniki mogłyby być lepsze. Myślę, że w zimie będę w lepszej formie i będę skakał dalej. Jest jeszcze trochę czasu żeby poprawić swoją kondycję i trenować. Na siłowni będę ćwiczył głównie nogi.

Czy Roman Koudelka ma jakąś receptę na dobre wyniki w sezonie zimowym? – Pierwsza rzecz to treningi. Wierzę, że moja forma będzie w zimie jeszcze lepsza. Ważny będzie pierwszy skok. Jeżeli skoczę dobrze reszta pójdzie znakomicie (śmiech).

Z Dawidem mam dobry kontakt. Właściwie to nigdy z nim nie przestałem współpracować. Razem gramy w golfa. Naprawdę cieszę się, że wrócił. – powiedział Czech, pytany o współpracę z trenerem Jiroutkiem.

W rozmowie z portalem czech-ski.com, Roman Koudelka skomentował również odwołanie zawodów w Libercu. – To bardzo mnie denerwuje. Zawody w ojczyźnie są zawsze ważne. Mam nadzieję, że sytuacja się zmieni i będzie można skakać w Libercu albo Harrachovie. Jest to dla mnie i kolegów bardzo przykre. 

Roman Koudelka podsumował również plany na najbliższe tygodnie. Dodał, że powiększyła się jego rodzina – urodził mu się syn. – Oczywiście, dużo się zmieniło. Z rodziną spędzam wiele czasu. Wszędzie razem jeździmy, nawet na skoki (śmiech). Dzisiaj do Pragi też przyjechałem z dziećmi. […] Z najprzyjemniejszych rzeczy czeka mnie przeprowadzka(śmiech). Jadę do Austrii, na zgrupowanie. Będziemy tam trenować,rozmawiać o naszych możliwościach i planach, ale głównie poprawiać naszą fazę lotu. – podsumował Czech.

źródło: czech-ski.com
fot.: Anna Nagel || www.skijumper.pl