Roman Koudelka: “Podczas zawodów nerwy są silniejsze ode mnie”

Koudelka
  1. Podczas konkursu w Einsiedeln, Roman Koudelka po raz pierwszy w sezonie znalazł się w TOP10 zawodów. W Szwajcarii, Czech zajął szóste miejsce, zdobywając 255,4 punktu.

Podczas tegorocznej rywalizacji w cyklu LGP, Roman Koudelka kończył rywalizację na 13 i 22 miejscu. W Einsiedeln, po raz pierwszy znalazł się w pierwszej dziesiątce. Jak twierdzi, skakanie w lecie nie jest jego mocną stroną. Skoczek uważa, że może osiągnąć jeszcze lepsze wyniki. – Podczas treningów jestem spokojny. W trakcie zawodów nerwy są silniejsze ode mnie. Z dyspozycją treningową dolatywałbym do 10 miejsca, a tak kończę konkurs na 22 lokacie, jak niedawno w Hinterzarten. – powiedział Roman Koudelka, w rozmowie opublikowanej na portalu czeskiego związku.

Najlepszy z Czechów wywalczył 6 miejsce na dużej skoczni w Einsiedeln. Wyprzedzili go jedynie Biało-Czerwoni oraz trzeci podczas rywalizacji w Szwajcarii – Jewgienij Klimow. – Mogło być lepiej, ale z 6 miejsca jestem zadowolony. – podsumował Roman Koudelka.

Mistrz Świata Juniorów z 2007 roku mówi, że cieszy się z dotychczasowej pracy i wie, że stać go na więcej. Receptą Czecha na poprawę wyników ma być całkowite rozluźnienie i pozbycie się stresu. Roman Koudelka dziękuje za wsparcie swej małżonce i swojemu osobistemu trenerowi – Luboši Plecháčovi. Szczególne podziękowania kieruje do sztabu trenerskiego i kolegów z kadry.

 

źródło: czech-ski.com
fot. Anna Nagel || www. skijumpingzone.pl