Ronan Lamy-Chappuis ogłosił zakończenie kariery

Reprezentacja Francji

W niedzielę Ronan Lamy-Chappuis oficjalnie ogłosił, że kończy swoją karierę. Francuz przeszedł ostatnio długą i wyczerpującą rehabilitację.

W niedzielę, Ronan Lamy-Chappuis – kuzyn mistrza olimpijskiego w kombinacji norweskiej, Jasona Lamy Chappuis. ogłosił sportową emeryturę. – Podjąłem trudną decyzję, by zakończyć moją karierę skoczka. Decyzja ta była wynikiem długiej i trudnej drogi z przeszkodami, ale w końcu dała mi wolność – napisał.

Ronan Lamy-Chappuis ma za sobą dwa trudne lata. Francuz musiał zakończyć sezon 2016/2017 z powodu dużego bólu pleców. Po serii badań lekarze zdiagnozowali “łagodny nowotwór kości”. Konieczna była szybka operacja usunięcia go i wykonania przeszczepu kości. Po zabiegu Ronan przeszedł bardzo długą i ciężką rehabilitację.

– Miniony rok był bardzo trudny, ale bogaty w naukę i pomysły na to, co naprawdę chcę robić w moim życiu – skomentował Ronan Lamy-Chappuis.

Od stycznia 2012, razem z kolegą z drużyny – Vincentem Descombem-Sevoie, występował w Pucharze Świata. Jego najlepszym rezultatem  jest 11 miejsce zdobyte w Sapporo. Ronan Lamy-Chappuis jest mistrzem Francji z 2013 roku. Startował również na Igrzyskach w Soczi w 2014 roku.

Niedawno dołączył i rozpoczął pracę w SNCF (francuski państwowy przewoźnik kolejowy). Wraz ze swoją partnerką ogłosił, że czeka na szczęśliwe wydarzenie – oczekuje narodzin dziecka.