Ronny Hornschuh pozostaje w Szwajcarii. Niepewny los Ammanna

Ronny Hornschuh, który przymierzany był do roli asystenta Stefana Horngachera w kadrze niemieckiej, pozostanie szkoleniowcem Szwajcarów. Informację potwierdził Szwajcarski Związek Narciarski.

Ronny Hornschuh otrzymał w ostatnich tygodniach 2 propozycje pracy. Pierwszą od Polskiego Związku Narciarskiego – proponowano mu stanowisko trenera głównego kadry. Kolejną wystosowała niemiecka federacja. Hornschuh miał możliwość działania w sztabie trenerskim Stefana Horngachera. Jak informuje portal www.skispringen.com, szkoleniowiec odrzucił ofertę Niemców.

O wynikach rozmowy poinformował Szwajcarski Związek Narciarski. Berni Schödler, który odpowiada w nim za skoki narciarskie przyznał też, że po raz kolejny ważą się losy Simona Ammanna. Niepewne jest, czy 38-letni Szwajcar będzie kontynuował karierę. Schödler liczy, że decyzja będzie znana do 24 kwietnia.

Podobna sytuacja z Simonem Ammannem miała miejsce przed rokiem. Wówczas, Szwajcar uzależnił decyzję od wyników, które osiągnie w letnim okresie przygotowawczym. O możliwym zakończeniu kariery rozmawialiśmy z nim podczas Raw Air. Przyznał wtedy, że myśli o przejściu na sportową emeryturę towarzyszą mu od wielu sezonów.

źródło: www.skispringen.com
fot. Simon Ammann || Anna Nagel, www.skijumper.pl