Rozbudowa kompleksu skoczni narciarskich Niżny Nowogród

w niżnym nowogrodzie

W Rosji rozpoczęto budowę nowej skoczni o punkcie konstrukcyjnym usytuowanym na 60. metrze. Obiekt powstaje w mieście Niżny Nowogród, w którym znajduje się już kompleks sześciu skoczni narciarskich. 

Skocznie w Niżnym Nowogrodzie położone są niedaleko najdłuższej rzeki Europy Wołgi. Ciekawostką jest fakt, że ogromny kompleks ma znaczenie lokalne. Na obiektach odbywają się jedynie mistrzostwa krajowe i treningi miejscowych zawodników. Z Niżnego Nowogrodu pochodzą m. in. Denis Korniłow oraz nieżyjący już Paweł Karelin.

Dmitry Kan, kierownik ds. technicznych inwestycji stwierdził, że budowa nowej skoczni przebiega zgodnie z planem. – Pogoda stwarza nam drobne ograniczenia, ale wcześniej wykonaliśmy kilka zadań przed czasem, dlatego teraz nie mamy opóźnień. – poinformował Kan.

Prace nad obiektem rozpoczęły się w grudniu 2018 roku i mają potrwać około roku. Następnie przez kilka miesięcy będą przeprowadzane kontrole i odbiory techniczne. Skocznia ma być oddana do użytku w kwietniu 2020 roku. Budowa jest finansowana ze środków z budżetu regionu Niżny Nowogród. Koszt inwestycji wynosi 193 116 000 rubli.

W Niżnym Nowogrodzie planowane są również renowacje największych istniejących obiektów. Skocznie K-80 i K-110 mają być powiększone do rozmiarów K-95 i K-125. – Biorąc pod uwagę historyczne uwarunkowania, daliśmy propozycję rozbudowy istniejących obiektów. Niestety implementacja takiego projektu wychodzi poza możliwości naszego regionu i czekamy na decyzję na poziomie federalnym – skomentował gubernator regionu Niżny Nowogród Gleb Nikitin.

W minionym sezonie Rosjanin po raz pierwszy w historii wygrał zawody Pucharu Świata. Triumfatorem inauguracyjnych zawodów w Wiśle był Jewgienij Klimow. Działacze podsumowali sezon jako udany, a ich celem są Igrzyska Olimpijskie w Pekinie.

źródło: vremyan.ru