Honorowe odznaczenia i model domu, czyli Ryoyu Kobayashi świętuje sukces w Japonii

ryoyu kobayashi

Tsuchiya Holdings, czyli firma przy której funkcjonuje klub sportowy do którego należy Ryoyu Kobayashi, zaprojektowała specjalny model domu. Projekt otrzymał nazwę “Roy Style”, by upamiętnić wyjątkowe dokonania Japończyka z tego sezonu.

Model domu – Liznas Special Edition “Roy Style” – zostanie ukończony w sierpniu 2019 roku w Sapporo. Pomysłodawcy reklamują go jako „dom cieszący się życiem”, w którym rodzina i przyjaciele są podekscytowani. Tsuchiya Holdings, po Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi 2014, wypuściła na rynek projekt domu jednorodzinnego Legenda Kasai 2014.

Ryoyu Kobayashi

Zarówno Kobayashi, jak i Kasai, są podopiecznymi Tsuchiya Home Ski Team. W Japonii kluby sportowe powstają przy firmach. Zawodnicy są w nich zatrudnieni i otrzymują wynagrodzenie podobne do pracowników biurowych. Po zakończeniu kariery mają możliwość zmienić kombinezon na “biały kołnierzyk” i mogą kontynuować działalność w firmie. Po zdobyciu srebrnego krążka w Soczi, Noriaki Kasai został awansowany przez zarząd na dyrektora jednego z departamentów Tsuchiya Holdings.

Sukces Ryoyu Kobayashiego jest także świętowany przez lokalne i regionalne władze. Gubernator Hokkaido – Harumi Takahashi – wręczył Japończykowi honorowe odznaczenie dla osób zasłużonych w dziedzinie kultury i sportu. – Byłem pod wrażeniem jego sukcesu. Mam nadzieję, że będzie kontynuował walkę i pokaże swoją siłę – powiedział gubernator. W odpowiedzi, Ryoyu Kobayashi przyznał, że chciałby pracować nad popularyzacją skoków narciarskich na Hokkaido.

Ryoyu otrzymał również nagrodę w rodzinnym mieście – Hachimantai. Za znakomite wyniki i osiągnięcia w dziedzinie sportu, Kobayashi dostał wyróżnienie Citizen’s Honor Awards. Możemy przeczytać, że władze miasta uważają jego osiągnięcia w Pucharze Świata za historyczne. Mają również nadzieję, że Ryoyu Kobayashi osiągnie podobne rezultaty podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich i innych imprez.

fot. Ryoyu Kobayashi || Anna Nagel, www.skijumper.pl
źródło: www.fukuishimbun.co.jp || www.liznas.jp || www.iwate-np.co.jp