Kobayashi triumfuje w Kuusamo i wyrównuje rekord skoczni! STOCH TRZECI!

Ryoyu Kobayashi zwyciężył w konkursie indywidualnym na skoczni Rukatunturi! Podium uzupełnili Andreas Wellinger i Kamil Stoch. W rywalizacji punktowało czterech Biało-Czerwonych.

Na półmetku zawodów, po skoku na 140. metr, Ryoyu Kobayashi zajmował pierwszą lokatę. Czołową trójkę uzupełniali Andreas Wellinger oraz Kamil Stoch. W TOP6 znajdowali się także: Stephan Leyhe, Domen Prevc oraz Piotr Żyła. Polacy zajmowali następujące miejsca:

  • Kamil Stoch – 3. lokata
  • Piotr Żyła – 6. lokata
  • Dawid Kubacki – 10. lokata
  • Jakub Wolny – 17. lokata

Rywalizację w pierwszej serii zakończył Stefan Hula. Skok na 112. metr pozwolił mu na zajęcie 44. pozycji. Zaskoczeniem było 13. miejsce Estończyka Artti Aigro, który po raz pierwszy awansował do serii finałowej.

Ostatecznie, na obiekcie w Ruce, najlepiej zaprezentował się Ryoyu Kobayashi. Podium uzupełnili Andreas Wellinger i Kamil Stoch. Za ich plecami znaleźli się: Domen Prevc, Piotr Żyła i Stephan Leyhe. Dawid Kubacki zajął 12., a Jakub Wolny 13. miejsce. Pierwsze punkty w sezonie zdobył Daniel Andre-Tande (24. lokata). Po drugiej próbie, Estończyk Artti Aigro zakończył rywalizację na 19. pozycji. Dobrą dyspozycję potwierdzili 17-letni Zak Mogel (20. miejsce) oraz Japończyk Naoki Nakamura (23. miejsce).

MiejsceNumerImię i nazwiskoKrajOdległość1Odległość2Punkty
165Ryoyu KobayashiJaponia140.0147.5310.4
258Andreas WellingerNiemcy136.0145.5288.4
364Kamil StochPolska136.5144.0285.4
457Domen PrevcSłowenia136.5142.5274.8
562Piotr ŻyłaPolska133.5139.5274.0
661Stephan LeyheNiemcy136.5137.5268.9
756Robert JohanssonNorwegia134.0139.0268.0
859Karl GeigerNiemcy135.0138.0267.4
955Johann Andre ForfangNorwegia131.5137.5264.8
1039Stefan KraftAustria128.0139.0264.3
1160Timi ZajcSłowenia130.0135.0256.0
1251Dawid KubackiPolska130.0133.0254.5
1350Jakub WolnyPolska125.5134.0254.2
1443Richard FreitagNiemcy126.0133.5253.1
1537Manuel FettnerAustria124.0133.0248.9
1619Philipp AschenwaldAustria129.0132.0247.4
1741Roman KoudelkaCzechy128.5130.0246.7
1847Junshiro KobayashiJaponia123.5133.0246.5
1921Artti AigroEstonia130.0128.5246.1
2033Zak MogelSłowenia124.5134.5244.0
2153Anze LanisekSłowenia125.5130.0242.4
2244David SiegelNiemcy119.0128.5239.4
2329Naoki NakamuraJaponia129.5123.0238.7
2422Daniel Andre TandeNorwegia120.5127.5237.1
2549Markus EisenbichlerNiemcy124.5124.5233.1
2663Jewgienij KlimowRosja129.5125.0232.2
2732Halvor Egner GranerudNorwegia122.5126.5231.7
2838Kilian PeierSzwajcaria120.0126.0231.0
2916Jarkko MaattaFinlandia128.0120.0222.7
3010Andreas SchulerSzwajcaria129.0117.0222.1
3128Severin FreundNiemcy120.0109.5
3225Daiki ItoJaponia121.5108.9
3352Antti AaltoFinlandia120.0108.2
3440Lukas HlavaCzechy120.0107.6
3526Gregor DeschwandenSzwajcaria121.0107.3
3623Bor PavlovcicSłowenia118.5106.9
3735Jernej DamjanSłowenia118.5105.9
387Noriaki KasaiJaponia121.5105.6
3920Michaił NazarovRosja121.5105.2
4042Anders FannemelNorwegia117.0102.8
4134Clemens AignerAustria117.5102.3
4246Viktor PolasekCzechy115.5101.8
438Cestmir KozisekCzechy117.598.6
4436Stefan HulaPolska112.098.2
4530Mackenzie Boyd-ClowesKanada114.597.8
4648Daniel HuberAustria113.594.4
4731Anze SemenicSłowenia109.080.3
4854Vladimir ZografskiBułgaria108.577.7
4924Kevin BicknerUSA102.577.6
5013Andreas StjernenNorwegia83.514.7

Zawody przerwano na chwilę po skoku Piotra Żyły w drugiej serii. Zbyt silne podmuchy wiatru, wiejącego pod narty, sprawiły, że Domen Prevc dopiero przy trzeciej próbie wejścia na belkę otrzymał od Borka Sedlaka zielone światło. 

W przyszłym tygodniu karuzela Pucharu Świata zawita do Rosji. W najbliższy piątek, na obiekcie w Niżnym Tagile, odbędą się kwalifikacje przed konkursem indywidualnym. Na kompleksie skoczni o wdzięcznej nazwie “Bocian” nie zaplanowano rywalizacji drużynowej. W czwartek (29.11.18), po raz pierwszy w tym sezonie, odbędą się kwalifikacje do konkursu pań, które rywalizować będą w Norwegii, na obiekcie HS-98 w Lillehammer.