Ryoyu Kobayashi zdominował pierwszy konkurs LGP w Hakubie!

Kobayashi

Ryoyu Kobayashi zwycięża w Letniej Grand Prix w Hakubie! Drugie miejsce zajął Evgeniy Klimov, a na trzeciej pozycji konkurs zakończył Daiki Ito. Polacy – Andrzej Stękała i Krzysztof Biegun uplasowali się na dwóch ostatnich miejscach.

Ryoyu Kobayashi zdecydowanie zwyciężył w zawodach LGP w Hakubie. Na skoczni olimpijskiej (HS131) Japończyk oddał skoki na 131,5 i 128 m. Drugi Evgeniy Klimov (131 i 125,5 m) stracił do zwycięzcy 18,2 pkt, a trzeci Daiki Ito (125,5 i 126 m) 22,3 pkt. Na kolejnych miejscach uplasowali się Taku Takeuchi (130,5 i 120 m), Dmitriy Vassiliev (129,5 i 129,5 m) oraz Daniel Huber (127 i 129 m).

W drugiej serii świetny skok oddał Fredrik Bjeerkengen. Próba na 130 metrów w dobrym stylu pozwoliła Norwegowi na awans z 24 na 17 lokatę. Wartymi odnotowania są również punkty obu reprezentantów Kazachstanu – Sergeya Tkachenko (25 miejsce) i Sabirzhana Muminova (30 miejsce) oraz Estończyka Martti Nomme (29 miejsce).

Niestety punktów w konkursie nie zdobyli Polacy. Zarówno Andrzej Stękała jak i Krzysztof Biegun wypadli zdecydowanie poniżej oczekiwań. Stękała po skoku na 109,5 m zajął 36 miejsce, natomiast Biegun po lądowaniu na 101 metrze uplasował się na ostatnim 37 miejscu.

W pierwszej serii zawodów aż 4 zawodników zostało zdyskwalifikowanych za nieprzepisowy kombinezon. Pechowo konkurs zakończyli Ulrich Wohlgenannt, Antti Aalto, Andreas Wank oraz Junshiro Kobayashi.

Już jutro kolejne emocje w japońskiej Hakubie. Sobotni konkurs rozpocznie się o godzinie 11.30.