Sander Vossan Eriksen: “Przekroczyłem moje najśmielsze oczekiwania”

Sander Vossan Eriksen

Sander Vossan Eriksen to obiecujący zawodnik norweskiej kadry. W marcu wrócił do kraju z tytułem wicemistrza świata juniorów, a w miniony weekend zadebiutował w Pucharze Świata. W niedzielnym konkursie zajął 13. miejsce po świetnych skokach na 129 i 132,5 metra. Jakie są odczucia 19-latka po występie w Wiśle? 

To był Twój debiut w Pucharze Świata. Wszystko przebiegło zgodnie z Twoimi wyobrażeniami? 

Przekroczyłem moje najśmielsze oczekiwania! To był naprawdę niesamowity debiut. Wiedziałem, że jestem w dobrej formie, ale to? Nie spodziewałem się, że wypadnę tak dobrze. 

Jak skakało się bez publiczności? 

To trochę dziwne. Jednak myślę, że dla mnie to fajna okazja na rozpoczęcie przygody z Pucharem Świata. Kameralna atmosfera jest podobna do zmagań, do jakich jestem przyzwyczajony. 

Myślisz, że jesteś w stanie utrzymać obecne miejsce w zespole przez resztę sezonu?

Mam taką nadzieję. Wiem, że to jest możliwe, jeżeli utrzymam obecną formę. 

W tym roku zdobyłeś tytuł wicemistrza świata juniorów. Jak wyglądały Twoje treningi od tego czasu? Obecna sytuacja na świecie dużo utrudniła? 

Pandemia sprawiła, że było trochę trudniej. Na szczęście mam w domu cały sprzęt, jaki potrzebuję do treningów, więc nie było tak źle. 

Jakie są Twoje plany na nadchodzący sezon? Jakieś wydarzenie jest dla Ciebie priorytetem?

Nie mam jakichś konkretnych celów. Chciałbym po prostu pokazywać jak najlepsze skoki i rywalizować w jak największej liczbie konkursów. 

Dziękuję za rozmowę. 

Zobacz też: PŚ Wisła 2020 – relacja z konkursu indywidualnego

Na zdjęciu: Sander Vossan Eriksen || Anna Nagel, www.skijumper.pl