Gregor Schlierenzauer poza kadrą na Turniej Czterech Skoczni

Gregor Schlierenzauer, Oslo 2018

Gregor Schlierenzauer nie wystąpi na 67. Turnieju Czterech Skoczni. Austriak trenuje obecnie z Florianem Lieglem i przygotowuje się do Mistrzostw Świata. 

Szkoleniowiec reprezentacji Austrii – Andreas Felder – poinformował, że Gregor Schlierenzauer nie wystąpi w konkursach 67. Turnieju Czterech Skoczni. Dwukrotny zwycięzca cyklu trenuje indywidualnie z Florianem Lieglem z austriackiego sztabu. Skoczek oddaje próby na obiektach K70 i K90 w Seefeld. 

Trener Andreas Felder jest przekonany, że Schlierenzauer może w tym sezonie powrócić do czołówki. Jednak zanim to nastąpi, musi wypracować poprawną technikę i oddawać równe skoki. – Gregor nie powinien konkurować, dopóki nie poczuje, że jest naprawdę gotowy. Jego ostatnie skoki wyglądały naprawdę dobrze. Czuję, że jest na właściwej drodze – powiedział austriacki szkoleniowiec.

Gregor Schlierenzauer cztery razy stawał na podium Turnieju Czterech Skoczni, w tym dwukrotnie zwyciężał. Obecnie, jego celem jest powrót do kadry i czołówki Pucharu Świata. – Najlepiej będzie, gdy Gregor przygotuje stabilną formę na nadchodzące Mistrzostwa Świata – mówi Andreas Felder. Jak dotąd, Gregor dwanaście razy stawał na podium Mistrzostw Świata. Sześciokrotnie sięgał po złoty medal

fot. Anna Nagel || www.skijumper.pl
źródło: www.laola1.at