Schlierenzauer wraca do Pucharu Świata. Przeprasza za Bischofshofen

Gregor Schlierenzauer

Gregor Schlierenzauer pojawi się podczas zawodów Pucharu Świata w Zakopanem. 30-letni skoczek zastąpi Stefana Krafta, który w związku z problemami zdrowotnymi robi sobie kolejną przerwę.

53-krotny zwycięzca konkursów Pucharu Świata wystartował po raz ostatni w austriackiej części Turnieju Czterech Skoczni, gdzie Austriacy mogli wystawić kwotę narodową. W tegorocznym sezonie Schlierenzauer zdobył 8 punktów. Szansę na poprawienie rezultatu będzie miał na Wielkiej Krokwi, gdzie triumfował pięciokrotnie.

Niespodziewanie przerwę od rywalizacji robi Stefan Kraft, który podczas ostatnich zawodów w Titisee-Neustadt po raz pierwszy tej zimy stanął na pucharowym podium. 27-latek chce powrócić na zawody w Lahti, które odbędą się w przyszłym tygodniu. – Czuję się ściśnięty jak rodzynka – mówi obrońca Kryształowej Kuli.

Dla Schlierenzauera występ w Zakopanem będzie pierwszym od konkursu w Bischofshofen, gdzie został zdyskwalifikowany za nie podchodzenie do kontroli sprzętu. – Nieprzestrzeganie kontroli sprzętu było błędem i głupotą. Dałem zły przykład swoim zachowaniem, za co chciałbym przeprosić – mówi Schlierenzauer.

Oprócz niego do Polski przyjadą: Jan Hoerl, Philipp Aschenwald, Michael Hayboeck, Daniel Huber, Thomas Lackner i Maximilian Steiner.

Źródło: https://www.skispringen.com/stefan-kraft-verzichtet-gregor-schlierenzauer-kehrt-in-zakopane-zurueck/