Martin Schmitt: “Horngacher ma swój styl. Nie jest kopią Schustera”

stefan horngacher

Stefan Horngacher na stanowisku trenera niemieckich skoczków narciarskich będzie według Martina Schmitta człowiekiem na odpowiednim miejscu. Uważa, że Austriak ma wszystko, czego potrzebuje szkoleniowiec.

Stefan ma swój styl i nie jest kopią Wernera Schustera. Był głównym kandydatem federacji, a skoczkowie muszą przyjąć tą decyzję – mówi Schmitt. – Zapewnia, że niemiecka ekipa dalej będzie wykonywać swoje zadania, zaś przyszłe pokolenie stanie się najlepsze na świecie – dodaje dwukrotny mistrz świata.

Horngacher i Schmitt przez lata rywalizowali ze sobą jako aktywni skoczkowie. Łączy ich medal IO w Nagano (1998), a także medale z MŚ w Ramsau (1999) i Lahti (2001). Jako asystent Wernera Schustera w latach 2011-2016, mógł zajmować się kończącym swoją karierę – Martinem Schmittem. Był również jego osobistym trenerem. – Już wtedy było jasne, że będzie dobrym szkoleniowcem. Posiada fachową wiedzę i potrafi prowadzić wybitne jednostki. Jego sukcesy w Polsce mówią same za siebie – kończy Niemiec.

Zobacz też: Apoloniusz Tajner o odejściu Horngachera

Stefan Horngacher będzie współpracował z reprezentacją Niemiec przynajmniej przez najbliższe trzy sezony. Najważniejsze wyzwania to przygotowanie niemieckich zawodników do Mistrzostw Świata w Oberstdorfie (2021) i Igrzysk Olimpijskich w Pekinie (2022).

źródło: www.sport.de
fot. Stefan Horngacher || Anna Nagel, www.skijumper.pl