Sebastian Colloredo: “Łukasz Kruczek jest naszym numerem jeden”

sebastian colloredo

Sebastian Colloredo jest najstarszym zawodnikiem włoskiej kadry. W zawodach Pucharu Świata występuje od niespełna 14 lat.

Ostatnio, media obiegła informacja, że obecny trener Włochów – Łukasz Kruczek – odejdzie z reprezentacji. Co o tej sytuacji sądzi Sebastian Colloredo? Jak ocenia obecny sezon i współpracę z Polakiem?

Jak wygląda atmosfera we włoskiej kadrze pod koniec obecnego sezonu?

Jesteśmy w pełni zmotywowani, by zakończyć go najlepiej jak potrafimy. Jesteśmy spokojni i ciągle pracujemy nad tym, by zanotować progres.

Jak Ty oceniasz sezon? Osiągnąłeś to, czego od siebie wymagałeś?

Moim podstawowym celem były Mistrzostwa Świata w Seefeld. Szkoda, bo na dużej skoczni w Innsbrucku nie zaprezentowałem się tak dobrze, jakbym tego oczekiwał. Za to całkiem dobrze wypadłem na skoczni normalnej w Seefeld. Teraz skupiam się tylko na ostatnich konkursach w sezonie.

Co sądzisz o współpracy z Łukaszem Kruczkiem?

On jest naszym numerem jeden. Jesteśmy z nim niezwykle związani. Bez niego na pewno bylibyśmy inną drużyną.

Pojawiają się głosy, że włoskiej kadrze przydałby się nowy trener. Jak skomentujesz tą opinię?

Jak dla mnie, wszystko jest w porządku. Uważam, że wraz z Łukaszem znajdujemy się w dobrej sytuacji. Nie wiem, jak będzie układało się nam w przyszłości, ale teraz jesteśmy w trakcie trwania sezonu. Musimy razem przygotowywać się do kolejnych występów.

Jesteście gotowi na cały Raw Air i zakończenie sezonu w Planicy?

Tak, oczywiście pojawimy się tam.

Dziękuję za rozmowę i do zobaczenia!

Ciao!

W Oslo, Sebastian Colloredo zaliczył najlepszy występ w sezonie. Zakończył zmagania na 43. lokacie. Włoch punktował po raz ostatni w trakcie ubiegłorocznej edycji Turnieju Czterech Skoczni. Zdobył wówczas 1 punkt.

fot. Sebastian Colloredo || Anna Nagel, www.skijumper.pl