Seefeld czeka na Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym

seefeld

Za około 170 dni rozpoczną się Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym w Seefeld i Innsbrucku. Wszystkie związane z tym inwestycje powoli zbliżają się do końca.

Trudno to sobie wyobrazić przy obecnej temperaturze, ale za mniej niż 200 dni, rozpoczną się Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym. Na oficjalnej stronie imprezy, trwa oficjalne odliczanie do 20 lutego 2019 r. Już od miesięcy letnich, organizatorzy ciężko pracują, by wszystko poszło zgodnie z planem.

Każda pora roku ma swój urok – mówi Christian Scherer. Dyrektor organizacji MŚ 2019 jako hobbysta-meteorolog uważa, że gorące lato zwiastuje przepiękną, mroźną zimę. Organizatorzy z Seefeld, chcą zostać wizytówką Austriackiego Związku Narciarskiego i zdobyć duże uznanie za doskonałą organizacje i serdeczność w przyjęciu tysięcy kibiców przybyłych do Tyrolu. – Oczekiwania na mistrzostwa świata są już zauważalne w całym Seefeld – mówią.

Mówiąc o pieniądzach, Scherer zauważa, że federacja narciarska jako gospodarz – w przeciwieństwie do innych wydarzeń – ponosi pełne ryzyko za budżet organizacji. – Nie mamy większej pomocy ze strony rządu federalnego lub gminy. Federacja przeprowadza to wydarzenie na własne ryzyko. – Dodaje też, że jak dotąd, udało sprzedać się około 35 000 biletów.

Zespół prowadzony przez Austriacki Związek Narciarski, na czele z Peterem Schröcksnadelem, cały czas uważnie kontroluje prace i wydatki dotyczące organizacji Mistrzostw Świata w Narciarskie Klasycznym. Wszystkie obiekty, na których będą rozgrywane poszczególne dyscypliny, są ściśle kontrolowane i sprawdzane przez delegatów technicznych.

W ciągu najbliższych miesięcy, w Seefeld stanie 12-metrowa drewniana wieża, będąca metą na stadionie. Dworzec kolejowy jest w trakcie budowy, a prace przy nowych trasach biegowych są już zakończone. Przewodniczący klubu narciarskiego Seefeld – Werner Frießer – jest przekonany , że Mistrzostwa Świata będą wielkim sukcesem organizacyjnym.

źródło: www.seefeld.com/www.tt.com