Severin Freund z kolejnymi problemami zdrowotnymi

Severin Freund - Instagram

Pech nie opuszcza Severina Freunda. Niemiec, który po kontuzji kolana wrócił do rywalizacji na początku poprzedniego sezonu, musiał poddać się operacji, co wykluczyło go z drugiej części poprzedniej edycji Pucharu Świata. Zawodnik wierzył, że wróci do rywalizacji jeszcze przed Nowym Rokiem, lecz problemy z plecami opóźniają jego zamiary.

Mam problemy z kręgosłupem, dlatego muszę zrobić kilka dni przerwy. Pracuję nad powrotem do zdrowia – pisał na portalu społecznościowym Severin Freund.

Wydawało się, że mistrz świata z Falun będzie mógł wznowić przygodę z Pucharem Świata jeszcze przed Turniejem Czterech Skoczni. Stefan Horngacher nie widział go w składzie na inauguracyjne zmagania w Wiśle, ale wierzył, że w pełni formy wróci by zawojować Turniej Czterech Skoczni.

– Severina stać na powrót do czołówki. Na pewno pojawi się na starcie początkowych konkursów Pucharu Świata – oceniał były szkoleniowiec Polaków.

W związku z kolejną przerwą, start utytułowanego sportowca podczas niemiecko-austriackich zawodów staje pod dużym znakiem zapytania. Zawodnik zapowiedział jednak, że niebawem powróci do treningów na skoczni.

na zdjęciu: Severin Freund || Instagram