Severin Freund: “Latanie jest czymś wyjątkowym. Nie chcę tego stracić”

severin freund

Severin Freund powoli wraca do pełni sił. W wywiadzie dla niemieckiego Tagesspiegel opowiedział o trudach powrotu do formy.

– Powrót do skakania wiąże się z dużą cierpliwością. Dwóch lat bez skoków nie nadrobi się w ciągu dwóch miesięcy. Muszę inwestować w to dużo pracy od września ubiegłego roku. Kiedy nie skakałem, na treningi poświęcałem sześć godzin dziennie, dużo biegałem na nartach. Osiągnąłem punkt, w którym w końcu mogę wrócić na skocznię. Oczywiście ciągle pojawiają się u mnie braki. […] Przerwa pozwoliła mi również zadbać o moją przyszłość. W końcu udało mi się skończyć licencjat z administracji biznesu! – powiedział Severin Freund, pytany o trudy powrotu na skocznię.

Niemiec odpowiedział również na pytanie o to, czy trudno było podjąć decyzję o wznowieniu treningów. – Muszę przyznać, że to nie była przemyślana decyzja. Nie chciałem o tym myśleć. Na badaniach w klinice już wiedziałem, że chcę wrócić. Gdybym podszedł do tego racjonalnie, bez emocji, powrót byłby trudniejszy. […] Od samego początku zwycięża we mnie radość. Skoki są czymś wyjątkowym. Unosisz się i lecisz. Nie chcę tego jeszcze tracić. Czuję, że ciągle jest we mnie to coś.

– Mam nadzieję, że pojawię się na inauguracji Pucharu Świata w Wiśle. Jeśli nie, będę musiał przygotować nowy plan. Jestem za to pewien celu na najbliższy sezon: Mistrzostwa Świata w Seefeld – dodał Severin Freund. Przyznał również, że do walki o powrót na najwyższym poziomie motywuje go postawa kolegów z kadry. Niemiec znajdzie się w kadrze z obecnym mistrzem olimpijskim – Andreasem Wellingerem oraz drugim skoczkiem minionego sezonu, Richardem Freitagiem.

Podsumowując wypowiedź, Severin Freund opowiedział o ważnym dla niego wydarzeniu – narodzinach córki. – Moja żona mnie wspiera. Wierzę, że mogę jednocześnie dbać o rodzinę i jeździć na zawody. Mimo to, że spędzę mało czasu z córką, jestem pewien, że doda mi ona nowej energii.

źródło: www.tagesspiegel.de
fot.: Instagram, Severin Freund