Severin Freund wkrótce zostanie ojcem!

severin freund

Severin Freund i jego żona Caren, niedługo zostaną rodzicami! Radosną nowiną niemiecki skoczek narciarski podzielił się z fanami za pośrednictwem mediów społecznościowych. Będzie to pierwsze dziecko pary. 

Severin i Caren Freund spotykali się przez długi okres, zanim postanowili powiedzieć sobie sakramentalne “tak”. Poznali się w 2006 roku. Dwa lata później zamieszkali wspólnie w Monachium.

W 2015 roku, po dziewięciu latach znajomości, niemiecki skoczek oświadczył się swojej dziewczynie podczas wakacji w Birmie. Rok po tych wydarzeniach, 10 września 2016 roku, Severin i Caren wzięli ślub kościelny w miejscowości Steinkirchen, w Bawarii. Podczas uroczystości obecna była rodzina i najbliżsi przyjaciele.

W podsumowaniu 2016 roku Severin napisał kilka słów o tym szczególnym dniu: Rok 2016 powoli dobiega końca, patrzę na ten ekscytujący czas z wieloma wzlotami i upadkami. Mój najważniejszy moment możecie zobaczyć powyżej. 

Skoczek na co dzień nie publikuje zdjęć z prywatnego życia, skupia się raczej na swojej pracy i największej pasji – skokach narciarskich. Żona Severina, Caren, również żyje z dala od mediów, nie posiada publicznego konta w serwisach społecznościowych.

W związku z radosną nowiną zawodnik postanowił zrobić mały wyjątek.

Szczęśliwa wiadomość

W internecie pojawiło się bardzo wymowne zdjęcie, na którym żona Severina Freunda pozuje z widocznie zaokrąglonym brzuszkiem. Do opisu zdjęcia zawodnik użył hasztagu #minifreund. Kibice nie mają żadnych złudzeń: reprezentant Niemiec już niedługo powita na świecie pierwsze dziecko.

Zdobywca Pucharu Świata w sezonie 2014/2015 świętował w maju 30 urodziny. Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w 2018 roku będzie cieszył się nie tylko z powrotu na skocznię, ale również z nowego członka rodziny.

Przypomnijmy, że Severin Freund w trakcie przygotowań do Mistrzostw Świata w Lahti 2017, zerwał więzadła krzyżowe w kolanie. Wykluczyło go to z rywalizacji w dalszej części sezonu.

Po wielu miesiącach rehabilitacji i przygotowań skoczek narciarski z Freyung powraca do rywalizacji w Pucharze Świata.

Przyszłym rodzicom serdecznie gratulujemy. Mamy nadzieję, że te radosne momenty dodadzą reprezentantowi Niemiec sił podczas nadchodzącego sezonu.

fot. Instagram, Severin Freund