Severin Freund wraca do treningów!

Po kilku tygodniach indywidualnego treningu, były mistrz świata w skokach narciarskich Severin Freund powrócił do treningów z kadrą. 30-latek pauzował z powodu kontuzji.

Severin Freund będzie ponownie trenować z kadrą niemiecką – poinformował dzisiaj Werner Schuster, trener niemieckich skoczków. Dodał również, że pierwszy trening z udziałem zawodnika odbędzie się w niedzielę, po konkursach Letniej Grand Prix we francuskim Courchevel.

Były mistrz świata w skokach nie brał udziału w zawodach od konkursu w Garmisch-Partenkirchen w 2017 roku. Przez ponad 1,5 roku trapiły go kontuzje kolana. Najpierw na treningu w Innsbrucku zerwał więzadła krzyżowe, a także uszkodził łękotkę. Powrócił do treningów latem 2017 i podczas próby na skoczni w Oberstdorfie odnowiły się problemy z kolanem. Kłopoty zdrowotne wykluczyły go ze startów w zawodach w sezonie 2017/2018.

Najbliższym celem dla niemieckiego skoczka są Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym w Seefeld w 2019 roku. Trzymamy kciuki za zdrowie i wysoką formę niemieckiego zawodnika.

Zobacz też: Dodatkowa motywacja dla Severina Freunda

fot. www.deutscherskiverband.de
źródło: www.sn.at