Sigurd Nymoen Søberg: “Chcę osiągnąć poziom zawodników z Pucharu Świata”

Sigurd Nymoen Søberg

W maju, norweska federacja ogłosiła 13-osobową kadrę B. Znalazł się w niej dwudziestoczteroletni Sigurd Nymoen Søberg. Dotychczas, występował on w zawodach Pucharu Kontynentalnego oraz FIS CUP.

Sigurd Nymoen Søberg raz znalazł się na konkursowym podium cyklu COC. W sezonie 2016/2017, zajął 3 lokatę w Garmisch-Partenkirchen. Jak na skoczka z pucharowego zaplecza, Norweg może pochwalić się imponującym rekordem życiowym w długości lotu. 3 lata temu w Vikersund, zdołał dolecieć do 236. metra.

Obecnie, Sigurd Nymoen Søberg zajmuje 51 miejsce w klasyfikacji generalnej Letniego Pucharu Kontynentalnego. Na skoczni mogliśmy go oglądać podczas zawodów cyklu Beskidy Tour. Wówczas, Norweg znalazł chwilę, by odpowiedzieć na pytania, które nurtują jego fanki.

Jak oceniasz swoje ostatnie skoki?

Przez pewien czas byłem kontuzjowany, w związku z czym, moje wejście w sezon letni było bardzo powolne. Obecnie osiągam coraz lepsze wyniki i jestem zadowolony z progresu, który wykonałem.

Jakie masz plany przed nadchodzącym sezon zimowym?

Chciałbym osiągnąć poziom, który pozwoli mi startować w Pucharze Świata. Mam nadzieję, że dokonam tego już tej zimy.

Jaki jest Twój sposób na rozluźnienie między zawodami?

Bardzo lubię grać w Fortnite’a. Spędzam naprawdę sporo czasu przy tej grze.

W internetowych komentarzach, fani cenią Cię za wiecznie pozytywne nastawienie. Masz jakiś sposób na zachowanie dobrego samopoczucia?

Staram się być zawsze zadowolony i do każdego się uśmiechać. Oto cały sekret!

Dziękujemy za rozmowę!

Przed Sigurdem trudne zadanie! By dostać możliwość występu w Pucharze Świata, musi prezentować się lepiej niż pozostałych 12 zawodników z norweskiej kadry B. Jak widać, Norweg jest pełen nadziei i liczy, że po kontuzji, uda mu się osiągnąć wymarzony cel. Przy okazji, zarazi uśmiechem fanów, za pośrednictwem swojego profilu na Instagramie!

Rozmawiał: Emil Bogumił
Fot.: Anna Nagel