Simon Ammann z nowym producentem nart

Simon Ammann, Oslo 2018

Powszechnie wiadomo, że na perfekcyjny skok nie składają się same umiejętności zawodnika. Ich dopełnieniem jest odpowiednio dobrany sprzęt. Na zmianę producenta nart zdecydował się Simon Ammann. Nowe deski mają nadać zawodnikowi nowy “blask”.

Przez ostatnie lata, Simon Ammann skakał w nartach firmy Fischer. W ostatnich miesiącach, Szwajcar testował modele słoweńskiej firmy Slatnar, która wprowadziła do obiegu tego typu sprzęt w 2016 roku. 37-latek zdecydował się również na wymianę butów. Te nowe są bardziej odporne na uszkodzenia. Dlaczego zmiana sprzętu jest tak ważna? Testy wykazały, że skoki Ammanna w nowych nartach i butach są stabilniejsze. Produkty Slatnar mają również ułatwiać Szwajcarowi pracę przy lądowaniu.

Jak przyznaje sam zainteresowany – Zmiana nart jest pewnym ryzykiem. Jednak nowe, nieznane rzeczy wprowadzają trochę blasku. – Simon Ammann znany jest z poszukiwania nowych rozwiązań i usprawnień technicznych. W zeszłym sezonie testował buty wykonane z karbonu. Eksperyment zawieszono, z powodu niewystarczającej koordynacji butów z nartami. Wielu ekspertów uważa też, że Simon Ammann zawdzięcza zdobycie dwóch złotych medali na ZIO w Vancouver skakaniu w nartach z nowymi wiązaniami.

Mimo związania się z nową marką, Simon Ammann ciągle ceni współpracę z Fischerem. Firmę określa mianem “marki z wyśmienitą jakością produkcji”. Skacząc na sprzęcie tej firmy, Szwajcar osiągał największe sukcesy.

Jak mówi Simon Ammann – Początek sezonu letniego zawiera kilka niewiadomych. – Szwajcar odpuścił inauguracyjne zawody w Wiśle. W Hinterzarten zajął 26. lokatę. W najbliższą sobotę zobaczymy go na skoczni w Einsiedeln.

fot. Anna Nagel || www.skijumper.pl
źródło: www.nzz.ch / www.blick.ch