Simon Ammann przed 24. sezonem w PŚ: “Czuję jeszcze większą radość”

simon ammann

Simon Ammann, szwajcarski weteran skoków narciarskich nie myśli jeszcze o sportowej emeryturze i rozpoczął przygotowania do nowego sezonu Pucharu Świata, 24. w swojej karierze.

Pomimo epidemii koronawirusa, szwajcarscy skoczkowie rozpoczęli treningi na skoczni zgodnie z zaplanowanym terminem. Od połowy maja Ammann i reszta kadry szkoli się pod okiem trenera, Ronny’ego Hornschuha, w centrum szkoleniowym w Einsiedeln i na skoczni w Kandersteg.

– Jesteśmy przyzwyczajani do różnych wirusów. Nawet w zimie nawiedzają to miejsce. Uważanie na siebie i przestrzeganie rygoru sanitarnego nie jest dla nas niczym nowym – przyznał Ammann w wywiadzie dla agencji prasowej Keystone-SDA.

Weteran skoków narciarskich, który w tym roku obchodzi 39. urodziny, jest bardzo zmotywowany do pracy podczas przygotowań. – Nadal mam w sobie dużo energii i może jeszcze większą radość niż kiedyś. Pewnie dlatego, że wiem, że już niedługo będę mógł skakać – wyjaśnia.

W przypadku Simona mniej znaczy więcej. Chodzi o znalezienie złotego środka – mówi sam zawodnik. Ostatniej zimy włożył dużo energii w starty i odczuwał już zmęczenie. Tej zimy chce z większą rozwagą rozłożyć siły na cały sezon.

Simon Amman w Pucharze Świata zadebiutował w 1997 roku w Oberstdorfie. Przez 23 lata swoich startów zdobył między innymi mistrzostwo świata w skokach, mistrzostwo świata w lotach oraz cztery złote medale olimpijskie. Jedynym brakującym trofeum w jego bogatej kolekcji jest złoty orzeł za Turniej Czterech Skoczni. Najbliżej triumfu w tym cyklu był w 2009 i 2011 roku, gdy zajął 2. miejsce.

Źródło: Keystone-SDA