Skład norweskiej kadry A na sezon 2019/20. Kto dostał szansę?

alexander stoeckl

Alexander Stoeckl wybrał skład norweskiej kadry A na sezon 2019/20. Do zespołu dołączyło trzech nowych skoczków. Ogłoszono również listę zawodniczek reprezentacji kobiet.

Skład norweskiej kadry A na sezon 2019/20 wygląda następująco: Robert Johansson, Halvor Egner Granerud, Daniel Andre Tande, Anders Fannemel, Johann Andre Forfang, Robin Pedersen, Marius Lindvik oraz Thomas Aasen Markeng. Alexander Stoeckl zdecydował się powołać trzech nowych skoczków, którzy w poprzednim sezonie świetnie prezentowali się zarówno w Pucharze Kontynentalnym, gdzie zajmowali czołowe miejsca, jak i w Pucharze Świata, szczególnie podczas turnieju Raw Air.

Zobacz również: Robin Pedersen: “Marzę o stałym udziale w Pucharze Świata”

Najmłodszy, Thomas Aasen Markeng, jest Mistrzem Świata Juniorów z Lahti 2019. Kilka tygodni później zadebiutował w konkursie PŚ w Willingen. Został również powołany na Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym w Seefeld.

Marius Lindvik już od dwóch sezonów prezentował bardzo wysoki poziom, co w końcu zostało docenione. W 2018 roku wystąpił w Pucharze Świata w Zakopanem. Ku zdziwieni nie tylko fanów, ale również innych skoczków, Lindvik po pierwszej serii zajmował 2. miejsce, a ostatecznie zakończył konkurs PŚ na 8. lokacie. Był trimfatorem Pucharu Kontynentalnego 2017/18, a sezon później zajął w klasyfikacji generalnej tego cyklu 3. pozycję.

Robin Pedersen rósł w siłę w poprzednim sezonie. Dwukrotnie triumfował podczas zawodów Pucharu Kontynentalnego w Ruce. Na podium stawał również w Iron Mountain. Został powołany na Turniej Czterech Skoczni 2018/19. Podczas konkursu w Bischofshofen zajął 18. miejsce i tym samym zdobył swoje pierwsze punkty. W konkursie drużynowym w Oslo w 2019 roku zajął wraz z kolegami pierwsze miejsce.

Andreas Stjernen oraz Kenneth Gangnes ogłosili zakończenie kariery w trakcie trwania ubiegłego sezonu. Kenneth pozostał jednak z drużyną i został nowym serwismenem kadry A. Andreas, skupia się teraz na rodzinie, choć nie jest wykluczone, że w przyszłości również dołączy do zespołu.

Zobacz również: Andreas Stjernen: “Najlepszy moment w karierze? Dzisiejsze podium w Trondheim”

Do kadry po walce z kontuzjami powrócił również Daniel Andre Tande. Skoczek od kilku miesięcy zmagał się z kontuzją kolana. Uraz, którego doznał podczas rywalizacji w Lahti, wykluczył go z Mistrzostw Świata w Seefeld i ostatnich konkursów w sezonie 2018/19. Teraz wraca gotowy do rywalizacji.

W kadrze pań, pod wodzą trenera Christiana Meyera, znalazły się Anna O. Strøm, Silje Opseth oraz Maren Lundby. Do składu dołączyła również Ingebjorg Saglien Braten.

fot. Alexander Stoeckl || Anna Nagel, www.skijumper.pl