W sezonie 1975/1976 wygrał 3 z 4 konkursów Turnieju Czterech Skoczni. Rywalizację zakończył jednak poza podium. Jako pierwszy skoczek w historii otrzymał notę marzeń. Toni Innauer szybko zakończył karierę,ale ze skokami narciarskim związał się na całe życie.

W sezonie 1975/1976, niespełna 18-letni Toni Innauer, wziął udział w 24. edycji Turnieju Czterech Skoczni. Wygrał konkursy w Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen. Wszystko wskazywało na to, że podniesie on w Bischofshofen złotego orła w górę za zwycięstwo w całym cyklu. Niestety, słabsza dyspozycja w Innsbrucku sprawiła, że młody Austriak zakończył turniej poza podium. Nie pomogło nawet zwycięstwo w ostatnim z konkursów w Bischofshofen.

W trakcie 24. Turnieju Czterech Skoczni, Toni Innauer przygotowywał się do występu na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Innsbrucku. Zajął na nich 2. miejsce, podczas rywalizacji na skoczni dużej. 4 lata później Austriak dopiął swego i podczas konkursu na obiekcie normalnym w Lake Placid zdobył olimpijskie złoto. 3 lata wcześniej zdobył tytuł wicemistrza świata w lotach narciarskich, w trakcie imprezy w Vikersund.

Toni Innauer wziął udział w 1. edycji Pucharu Świata w skokach narciarskich. Zdobył w niej 95 punktów i został sklasyfikowany na 9. lokacie. Zwyciężył w dwóch konkursach. Na podium stał trzykrotnie. Austriak zapisał się na kartach narciarskiej historii jako wybitny stylista i lotnik. W 1976 roku, jako pierwszy skoczek dostał notę marzeń, czyli 5x “20”. Dwukrotnie pobił również rekord świata 174 i 176 metrów.

Toni Innauer karierę zakończył z powodu kontuzji w wieku 22 lat. Następnie, studiował trzy kierunki: psychologię, sport oraz filozofię. Zajmował się również trenowaniem kadry austriackiej. Od lat jest aktywnym działaczem Austriackiego Związku Narciarskiego. Swoją pasją zaraził syna – Mario, który również jest skoczkiem narciarskim.