Skoczne reklamy

Jak to mówią, reklama dźwignią handlu. Złoty przepis? Najprościej: pomysł, produkt i znana twarz. Jest to historia dobrze znana również w świecie skoków. Kto, co i gdzie reklamował?

Zacznijmy od naszego czterokrotnego mistrza świata. Twarz Adama Małysza pojawiała się w reklamach wielu produktów – od herbaty i czekolady po telefony i ubezpieczenia.

Gdzie pojawia się Kamil Stoch? Skoczek nie jest stałym gościem billboardów i reklam telewizyjnych. Jednak podjął współpracę m.in. z takimi firmami jak 4F, LOTOS, czy ATLAS.

W reklamie firmy LOTOS pojawia się także Piotr Żyła. Ponadto nasz “Wiewiór” wystąpił m.in. w reklamie…orzeszków.

Wiewiór orzeszki, a Kot? Karma dla kota!

Jednak mówiąc o reklamach ze skoczkami, nie sposób nie wspomnieć o sieci komórkowej Play. W 2015 roku Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Klemens Murańka i Jan Ziobro wystąpili u boku Barbary Kurdej-Szatan.

Jak sprawa wygląda poza granicami Polski? Austriacy wystąpili w serii spotów z Volksbankiem. Składają się one na ogół z krótkiej i często zabawnej fabuły. W tym roku, na kanale banku pojawiły się także niedługie wywiady.

Jednak reklamy nie zawsze kończą się pozytywnym odbiorem. Doskonałym przykładem jest firma sponsorująca reprezentację Norwegii. Nammo – producent amunicji – pod koniec lutego opublikował zdjęcie. Kadra Norwegii z dumnie uniesioną głową na tle flagi. Forma ta wywołała burzę, przywołując skojarzenia z plakatem rekrutacyjnym Waffen-SS.