Skocznia w Engelbergu naśnieżona. Zawody niezagrożone!

Engelberg

Engelberg, 4 dni przed kwalifikacjami do konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Zgodnie z zapewnieniami organizatorów, skocznia jest naśnieżona, a okolica nie przypomina wiosennej krainy sprzed tygodnia. Wszystko jest gotowe na przywitanie czołowych skoczków świata.

5 dni temu (05.12.2018) informowaliśmy, że w przygotowaniu obiektu do rywalizacji przeszkadzają Szwajcarom wysokiego temperatury. Skocznia i jej okolica, podobnie jak obszar niemieckiego Titisee-Neustadt, były zielone. Organizatorzy zapewniali, że zdołają przygotować Gross Titlis Schanze do rywalizacji. Zadowalająco przedstawiały się również tendencje pogodowe. 

W ubiegłym tygodniu, arena w Engelbergu otrzymała zielone światło od Międzynarodowej Federacji Narciarskiej na przeprowadzenie zawodów. Skocznię wizytowali m.in. szef zawodów Hubert Mathis oraz Bernhard Schödler ze Szwajcarskiego Związku Narciarskiego. – Cały zespół pracujący przy organizacji konkursów wykonuje świetną robotę. Gotowy do użytku jest tor najazdowy. Na skoczni magazynowy jest również śnieg z obszaru Gotthard. – powiedział Berni Schödler.

Skocznia w Engelbergu; stan na 10.12.2018

Obecnie, na skoczni ciągle pracują służby dbające o przygotowanie obiektu. Na skoczni widać ratraki rozprowadzające śnieg na buli i zeskoku.

Skocznia w Engelbergu; stan na 10.12.2018

Zadowalające są również prognozy pogody. W Engelbergu, do dni rozgrywania zawodów, utrzymają się temperatury poniżej zera. Towarzyszyć im mogą opady śniegu.

Dowożony śnieg jest jedynie dodatkiem do pokładów produkowanych na miejscu. Łącznie, organizatorzy wykorzystają ponad 4000 metrów sześciennych puchu. W tworzenie niezwykłej atmosfery w Engelbergu zaangażowanych jest ponad 400 wolontariuszy. Szacuje się, że w najbliższy weekend do Szwajcarii przyjedzie ponad 5000 kibiców. Obroty podczas dni zawodów mają wynieść około 1,2 mln franków szwajcarskich. 

W piątek (14.12.18) o 18:00, rozegrane zostaną kwalifikacje do konkursu indywidualnego. O pucharowe punkty, zawodnicy będą rywalizować w sobotę (16:00) oraz niedzielę (14:15).

źródło: www.luzernerzeitung.ch / http://www.weltcup-engelberg.ch