Skocznia w Garmisch-Partenkirchen już gotowa na 68. TCS

Garmisch-Partenkirchen

Wszystko jest już przygotowywane na noworoczne skoki narciarskie w ramach 68. Turnieju Czterech Skoczni na dużej olimpijskiej skoczni narciarskiej w Garmisch-Partenkirchen. 

Już za niecały miesiąc organizatorzy konkursu w Garmisch-Partenkirchen, będą gościć zawodników i tysiące kibiców podczas 68. edycji Turnieju Czterech Skoczni. Latem trwał ostatni remont obiektu. Teraz wszystko jest dopięte na ostatni guzik.

Oprócz produkcji śniegu na skoczni, która zakończyła się w ostatnich dniach, za pomocą dźwigu samochodowego konstruowane były kontenery, które staną w sportowej wiosce przeznaczonej dla drużyn. Prace trwały do późnych godzin nocnych. Przy fantastycznej, zimowej pogodzie i minusowych temperaturach na skoczni panuje wspaniała atmosfera.

Kierownik noworocznych zawodów, Michael Maurer, wspierał pracowników, dzięki czemu wszystko skończyło się na czas. Skoczkowie będą mieli wyznaczone miejsce dla trening i ostatnie przygotowania, koncentrację przed skokiem, a technicy będą mogli wykonywać swoje obowiązki we własnej strefie. Miasto Garmisch-Partenkirchen jest więc gotowe na tegoroczną imprezę.

źródło: neujahrsskispringen.de
fot. wikimedia commons || Bbb – CC BY-SA 3.0