Skocznia w Kuusamo gotowa do rywalizacji!

Najlepsi zawodnicy globu pojawią się w Kuusamo już w najbliższy weekend (23-25.11.2018). Jak informuje Międzynarodowa Federacja Narciarska, mimo trudnych warunków, skocznia gotowa jest do rozegrania zawodów.

Warunki panujące obecnie na Rukatunturi są sporym wyzwaniem dla organizatorów. Utrzymanie sztucznego śniegu utrudniają dodatnie temperatury oraz opady deszczu. Mimo to, Pekka Hyvärinen – kontroler federacji – pozytywnie ocenił przygotowanie skoczni. – Nigdy nie widziałem czegoś takiego w Ruce o tej porze roku. Śnieg znajduje się obecnie jedynie na skoczni oraz torze biegowym – przyznał Hyvärinen. – Rozbieg obiektu jest dobrze przygotowany do weekendu. Zeskok i wybieg są w większości pokryte śniegiem, którego w niektórych częściach brakuje przez ciepłą i deszczową pogodę. Istnieją plany naprawienia tej sytuacji. Pełna kontrola odbędzie się najpóźniej w czwartek – dodał.

Seppo Linjakumpu, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego, dodał – Obecnie przygotowujemy 3,3 km tras biegowych oraz stadion narciarski. Wszystko będzie gotowe na oficjalne treningi przez konkursami skoków i biegów narciarskich. – Wraz ze spadkiem temperatur w miniony weekend, ponownie zaczęto naśnieżać obiekt. W planach jest również dostarczenie śniegu z Vuokatti. – W tym roku rywalizacja w Ruce nie będzie łatwa. Pod względem śniegu wszystko powinno być jednak w porządku. Jako organizatorzy, z radością przywitamy tutaj wszystkie drużyny – podsumował Pekka Hyvärinen.

Na obiekcie w Ruce zaplanowano dwa konkursy indywidualne (24-25.11.2018). Poprzedzi je piątkowa seria kwalifikacyjna (23.11.2018).