Skocznia w Ramsau z nowymi torami najazdowymi

Nowe tory najazdowe - Ramsau

Obiekt normalny kompleksu Mattensprunganlage w Ramsau otrzyma nowe tory najazdowe. Inwestycję zrealizuje Peter Riedel.

Rozbieg skoczni W90-Schanze uważany jest za jeden z najbardziej trudnych i stromych na świecie. Realizacja nowego projektu ma to zmienić. Tory najazdowe Petera Riedla zostaną zamontowane bezpośrednio w miejsce starego sprzętu. W związku z tym, profil skoczni oraz trajektoria lotu pozostaną niezmienne. Prace związane z przebudową rozbiegu w Ramsau mają rozpocząć się w maju 2019. Z inwestycją związani są Peter Riedel, burmistrz Ernst Fischbacher, dyrektor Athletic Training Center w Ramsau Alois Stadlober oraz Franz-Josef Rehrl z Centrum Szkoleniowego w Ramsau.

Zobacz też: Za kulisami skoczni. Tory lodowe

To doskonale, że najbliższa mi skocznia otrzyma tory najazdowe Petera Riedla. W zawodach Pucharu Świata nasi zawodnicy występują na takim właśnie rozbiegu. Poprzedni był bardzo wąski i nieco inny niż nowoczesne tory startowe. Na torze lodowym zawodnicy mogą trenować w zimowych warunkach, nawet wczesną jesienią. To po prostu świetne usprawnienie centrum szkoleniowego w Ramsau – skomentował Franz-Josef Rehrl.

Inwestycję ocenił również Alois Stadlober – Skocznia została zbudowana w 1995 roku na Mistrzostwa Świata. W ciągu ostatnich kilku lat dokonaliśmy niewielkich zmian, bo uzyskanie certyfikatu FIS staje się coraz trudniejsze. Teraz, wreszcie uda się nam zbudować nowe tory. Dzięki temu, będziemy mogli zaoferować sportowcom nowoczesną infrastrukturę. Znam Petera Riedela od dawna i bardzo doceniam jego pracę, dlatego zdecydowaliśmy się na jego technologię.

Firma Petera Riedela nawiązała współpracę z Ramsau już w 2013. Wtedy też, wspólnie z Austriackim Związkiem Narciarskim, utworzyli tor testowy, który znajduje się tuż obok skoczni narciarskiej. Można na nim intensywnie trenować moment startu bez konieczności skakania.

Obiekt normalny w Ramsau jest znanym w świecie skoków narciarskich obiektem szkoleniowym. Odbywały się również na nim zawody Pucharu Kontynentalnego, Alpen Cup, Fis Cup oraz Pucharu Świata. W lutym 1999 roku rozegrano na nim Mistrzostwa Świata. Całe podium przypadło wówczas Japończykom.

fot. Peter Riedel GmbH
źródło: www.oesv.at