Skocznia w Falun prawie gotowa do skoków na śniegu!

– Skocznia jest już prawie gotowa do użycia. Narciarskie miasto Falun chętnie powita Was wszystkich! – pisze Jimmy Birklin, tamtejszy działacz. Od 27 Października szwedzkie obiekty zapraszają na oddawanie pierwszych skoków w białej oprawie. 

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich fanów białego szaleństwa! Coraz więcej obiektów rozpoczyna przygotowania do sezonu zimowego. Skocznia imienia Adama Małysza w Wiśle powoli staje się biała, z kolei ta w Falun jest już prawie gotowa do użytkowania. Co sprawia, że treningi w szwedzkim kurorcie są wyjątkowe? Opiekunowie obiektu chwalą się przede wszystkim wczesnym przygotowaniem śniegu. Skoki w Szwecji będą bowiem możliwe już od soboty 27 października. Jak zapewniają, skocznia jest oddalona jedynie 8 minut od najbliższego hotelu, czy restauracji.

Z jakimi kosztami wiąże się trening w Falun? Żeby poskakać na szwedzkim obiekcie, należy liczyć się z kosztem 360 koron (150 zł) za dzień.  Użytkowanie skoczni przez pół dnia będzie kosztować 230 koron, czyli około 95 złotych. Jeżeli chodzi o cenę toru do biegów narciarskich, za cały dzień zapłacimy jedynie 150 koron (ok 62 zł).

Jako tegoroczną nowość wymienia się współpracę z tunelem aerodynamicznym w Sztokholmie. – Jest to wyjątkowy obiekt treningowy, który daje możliwość symulacji lotu w pomieszczeniu. pod kątem nieco ponad 30 stopni. Kilka drużyn skorzystało już z szansy poprawienia swojej techniki, lub przetestowania nowego sprzętu – zachęca Birklin.

Pierwsze zmagania na śniegu odbędą się już za niecały miesiąc. 16 listopada zainaugurujemy sezon zimowy w Wiśle. Odliczanie czas start! 

Fot: Matthias Wilke
Źródło: FIS