Skoczny przegląd #10

Skoczny przegląd

Szalone przygody skoczków podczas podróży do Rosji, zaskakujący Niżny Tagił, Robert Johansson w roli kowala i wielkie zmiany w kalendarzu Pucharu Świata. Przed Wami “Skoczny przegląd”, czyli prezentacja minionego tygodnia świata skoków narciarskich. 

Niespodzianki na trasie

Wszystkie zespoły miały do pokonania wiele kilometrów, aby dotrzeć na skocznię “Bocian” w Niżnym Tagile. Niezapomniane chwile na lotnisku przeżyli Słoweńcy. Gorazd Bertoncelj i jego podopieczni, spóźnili się na jeden z lotów podczas wyprawy do Rosji. Drużyna została uziemiona na lotnisku w Istambule, a ich bagaże dotarły na miejsce wcześniejszym lotem. Mimo wszystko, skoczkowie nie nudzili się podczas kilkugodzinnego oczekiwania na kolejną podróż. Na filmie świetną dyspozycję zaprezentował Timi Zajc

Również na Norwegów po wylądowaniu czekała niespodzianka. Tym razem to narty nie dotarły do Rosji na czas. Norweska ekipa była zmuszona czekać na swoje bagaże. Długi lot zdążył zmęczyć nie jednego. Szczególnie wykończony był Daniel Andre Tande

Liderzy bez zmian

Nie ważne w jakich warunkach, nie ważne na jakiej skoczni – Ryoyu Kobayashi dominuje wszędzie, gdziekolwiek się nie pojawi. 22-letni skoczek jest na ustach całego skocznego świata! Od początku sezonu nie schodzi z podium. Choć w sobotę wygrał Johann Andre Forfang, a drugi był Piotr Żyła, to trzecie miejsce zajął właśnie Ryoyu. Niedzielne TOP 3 nie zmieniło się za dużo. Z jednym wyjątkiem. Na pierwsze miejsce powrócił Kobayashi, Polak był trzeci, a Norweg drugi. 

Szczególnie zadowolony ze swoich skoków w Rosji był Johann Andre Forfang. Jest rekordzistą skoczni “Bocian”, ale wygrał tam po raz pierwszy. To jego trzeci trumf w karierze.

W TOP 10 sobotniego i niedzielnego konkursu indywidualnego, znalazło się trzech Norwegów. Nadzieję na poprawę wyników dali kibicom Robert Johansson, Halvor Egner Granerud i Anders Fannemel.

W sporcie są wzloty i upadki. Wczoraj było naprawdę dobrze, dzisiaj było bardzo źle, ale opuszczam Syberię szczęśliwszy niż wtedy, kiedy tutaj przybyłem – napisał Halvor Egner Granerud po weekendzie w Rosji. 

Czasami skoczek, czasami model

Najsłynniejszy wąsacz w świecie skoków narciarskich zaskoczył swoich fanów również nietypową sesją zdjęciową. Robert Johansson pozował jako… kowal. Zdjęcia wykonał artysta z Lillehammer, John Richard Rolseth. Trzeba przyznać, że fotografie robią wrażenie. Takiego Roberta nie znaliśmy!

Zdjęcia zostały wykonane nocą, w Norsk Vegmuseum – jednego z największych muzeów poświęconych kulturze i historii Norwegii. 

Zimy nie będzie

Niepokojące wieści z Titisee-Neustadt obiegły wczoraj świat. Z powodu zbyt wysokich temperatur i przewidywanych opadów deszczu, zawody w Niemczech zostały odwołane. Kibice zastanawiają się, czy w tej sytuacji można zorganizować konkursy w innym kraju. 

Zobacz: Kiedy zimą nie ma śniegu. Problemy Titisee-Neustadt szansą dla Zakopanego?

Jedno jest pewne. Skoczkowie nie mogą sobie pozwolić na odpoczynek. Puchar Świata trwa nadal, klasyfikacja generalna może jeszcze ulec zmianie, to dopiero początek walki o kryształową kulę. Gdzie zatem spędzą kolejny weekend zawodnicy, jeżeli nie w Titisee-Neustadt? Kto nie będzie trenował ze swoją kadrą? Dlaczego? Śledźcie uważnie naszą stronę. Już w wkrótce więcej informacji! 

Kolejny Skoczny przegląd już za tydzień.

fot. Instagram, John Richard Rolseth