Skoczny przegląd #17

Skoczny przegląd

Po przerwie wracamy z najciekawszym przeglądem mediów społecznościowych w skokach narciarskich! Pierwsze letnie zawody w Wiśle i Hinterzarten za nami. Jak skoczkowie bawili się w Polsce i w Niemczech? Kto wybrał się jeszcze na wakacje? Już teraz sprawdźcie “Skoczny przegląd” – czyli jak prezentuje się miniony tydzień świata skoków narciarskich. 

W Hinterzarten gospodarze nie mieli sobie równych. Wygrali w konkursie mieszanym, a Karl Geiger i Richard Freitag stanęli na podium również w konkursie indywidualnym. 

W Hinterzarten po raz ostatni w roli skoczka narciarskiego wystąpił Andreas Wank. Przed niemieckim zawodnikiem nowa ścieżka kariery, tym razem w sztabie trenerskim. 

Zobacz również: Andreas Wank: “Podpisałem kontrakt na trzy lata”

Na podium po kilku latach przerwy i intensywnych treningach powrócił Gregor Schlierenzauer. Austriak był po pierwszej serii najlepszy, ale ostatecznie przegrał tylko z Karlem Geigerem. Wszystkich fanów Schlierenzauera bardzo cieszy taki widok. 

Zaraz po zakończonych zawodach w Niemczech, Gregor udał się na kolejne w tym roku wakacje. Tym razem poleciał na Majorkę.

Reprezentacja Polski również wzięła udział w letnim konkursie w Hinterzarten. Dobrze zaprezentował się między innymi Andrzej Stękała, a także Paweł Wąsek. 

Najlepsza trójka z Wisły nie pojawiła się podczas zawodów w Niemczech. Kto uważnie obserwował Instagrama, wie, że najlepsi skoczkowie w miniony weekend pozwolili sobie na trochę odpoczynku. Kolejne zawody już niedługo, tym razem w Courchevel.

Na wakacje do Turcji wybrał się Szwajcar, Dominik Peter.

Hiszpańską wyspę, Majorkę, wybrał również Markus Schiffner. Na wakacjach towarzyszy mu dziewczyna – Katharina Strasser.

Śledźcie uważnie, niedługo kolejny Skoczny Przegląd!

fot. Instagram, Andreas Wank