Skoczny Przegląd #18

Skoczny przegląd

Adam Małysz na konkursie lotów Red Bull Polska, Stefan Kraft podczas zawodów tenisowych Generali Open Kitzbühel, Halvor Egner Granerud przygotowuje się do kolejnych konkursów w towarzystwie dziewczyny, a Gregor Schlierenzauer został na chwilę fotomodelem. Co słychać u pozostałych zawodników? Już teraz sprawdźcie “Skoczny przegląd” – czyli jak prezentuje się miniony tydzień świata skoków narciarskich. 

Adam Małysz zakończył karierę skoczka narciarskiego już wiele lat temu. Mimo wszystko firma Red Bull nadal jest jego aktywnym sponsorem. Trzy dni temu, w Gdyni, został zorganizowany konkurs lotów, podczas którego w powietrze wybijały się przeróżne obiekty, wybudowane z bardzo lekkich materiałów. Widzowie mogli zobaczyć między innymi “Odlotową pszczołę”, “Latającą kotwicę” czy “Podniebny warzywnik”. W Gdyni jednym z zaproszonych gości był również dyrektor koordynator ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w PZN, Adam Małysz. 

Zobacz również: Adam Małysz: “Musimy promować własnych trenerów, którzy nie pójdą zaraz w świat”

“Mallorca recovery” – a więc w wolnym tłumaczeniu “regeneracja na Majorce”, to tytuł serii dziewięciu zdjęć, które kilka dni temu pojawiły się na Instagramie austriackiego zawodnika, Gregora Schlierenzauera. Skoczek poleciał na słoneczną wyspę zaraz po zakończonym konkursie w niemieckim Hinterzarten. 

Gregor na wakacjach regeneruje siły i przygotowuje się do kolejnych startów. Nie zapomina o aktywności fizycznej. 

W niedzielę, na torze wyścigowym Silesia Ring pojawił się Maciej Kot. Nie od dzisiaj wiadomo, że polski skoczek jest fanem sportowych samochodów i szybkiej jazdy. 

W Kamieniu Śląskim obecna była także żona Macieja Kota, Agnieszka Kot. 

Stefan Kraft był jednym z kibiców podczas Austrian Open 2019, a właściwie Generali Open 2019 w mieście Kitzbühel. Skoczek oglądał konkurs z udziałem innego austriackiego sportowca – Dominic Thiem zwyciężył po raz czternasty w karierze, jednak po raz pierwszy w swojej ojczyźnie. Pula nagród zawodów wynosiła 586 140 euro. 

Halvor Egner Granerud jest bardzo zmotywowany, aby jak najlepiej zaprezentować się podczas nadchodzącej zimy. Norweski skoczek ma wielki cel – TOP 10 klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. 

Zobacz również: Halvor Egner Granerud: “Mój cel to najlepsza dziesiątka Pucharu Świata”

Kilka tygodni temu, za pomocą mediów społecznościowych, Halvor pokazał swoje pierwsze zdjęcie z dziewczyną. Karoline również pochodzi z Norwegii. Dziewczyna jest obecna podczas treningów skoczka, spędza z nim przygotowania. 

Ostatnio odwiedziła z Halvorem skocznię w Trondheim. 

Śledźcie uważnie, niedługo kolejny Skoczny Przegląd!

fot. Instagram, Agnieszka Kot