Skoczny przegląd #21

Skoczny przegląd

Ostatnie dni wakacji i ostatnie konkursy letniej rywalizacji. Kiedy jedni skakali w Hakubie, inni łapali ostatnie promienie słońca na wakacjach. Zawodnicy wykorzystują każdy wolny moment na odpoczynek i regenerację. Gdzie odpoczywa Maciej Kot? Jak relaksuje się Stefan Kraft? Na jaki koncert wybrali się Ewa i Kamil Stoch? Przed Wami “Skoczny przegląd”, czyli prezentacja minionego tygodnia w świecie skoków narciarskich.

Japonia pokazała w Hakubie ogromną dominację. Ryoyu Kobayashi skakał w nowym kasku i faktycznie, “Red Bull” dodał mu skrzydeł. Japończyk skakał bardzo daleko, pewnie. Wyrównał rekord skoczni Simona Ammanna. Nie miał większej konkurencji. Fani bardzo chcieliby zobaczyć, jak radzi sobie z najlepszymi podczas zawodów w Europie, ale na to będziemy chyba musieli poczekać aż do zimy. 

Na podium, podczas dwóch konkursów w Hakubie, znaleźli się również Keiichi Sato oraz Yukiya Sato.

Robin Pedersen, jako jedyny przedstawiciel kadry A Norwegii, przyleciał do Japonii z kadrą B. – Zespół Japonii pokazał nam, gdzie jest szatnia! Konkursy w Hakubie okazały się trudne, ale później było tylko lepiej i lepiej. Potrzebuję na pewno trochę więcej praktyki – napisał na Instagramie norweski skoczek, który w drugim konkursie indywidualnym zajął 11. pozycję. 

Zobacz również: Weekend na skoczni #36 – Niegościnna Japonia

Obecnie norweska kadra koncentruje się treningu, podczas obozu szkoleniowego w Lillehammer. 

A jak czas spędzają pozostali skoczkowie i ich najbliżsi? Relaks to słowo klucz. Dawid Kubacki odpoczywał z żoną Martą w Kenii. Ku jego zdziwieniu, nawet w tak odległym od Europy kraju, znalazł się jego fan. Autografy zostały podpisane.

Wakacje w Afryce to oczywiście piękne krajobrazy i piękne zwierzęta. 

W Turcji odpoczywają Maciej i Agnieszka Kot. Widać, że wakacje bardzo im się podobają. Uśmiechy nie schodzą z twarzy. 

Na grecką wyspę Kretę poleciał z przyjaciółmi Stefan Kraft. Austriak wypoczywał również aktywnie. 

– Kiedy dasz mi stek z tuńczyka, lampkę wina na zakończenie wakacji -> 🙂 

Na odpoczynek w Chorwacji zdecydował się Daniel Huber. – Miałem kilka na prawdę relaksujących dni urlopu w Chorwacji… Teraz czas na powrót do treningu i do skoków narciarskich – dodał Daniel pod zdjęciem. 

W Polsce też mamy przepiękną pogodę. Ostatnimi dniami sierpnia cieszą się wspólnie Stefan Hula z żoną i córeczkami. 

Zmuszony do odpoczynku po kontuzji Andreas Wellinger, cieszy się z kolejnych postępów jego rehabilitacji. Po dwóch miesiącach wybrał się na przejażdżkę rowerem. 

Thomas Aasen Markeng odpoczywa w domowym zaciszu, w Lillehammer. 

Na koncercie z okazji 20-lecia zespołu Golec uOrkiestra pojawił się Adam Małysz z żoną Izabelą oraz córką Karoliną.

Na koncert Duffa McKagana, amerykańskiego muzyka rockowego, znanego głównie z zespołu Guns N’ Roses, wybrali się Ewa Bilan-Stoch i Kamil Stoch. Żona najlepszego polskiego skoczka jest wielką fanką muzyki rockowej i zespołu Guns N’ Roses. 

Śledźcie uważnie, już niedługo kolejny Skoczny przegląd!

fot. Instagram, Dawid Kubacki