Skoczny Przegląd #22

Skoczny przegląd

Przerwa od zawodów nie oznacza przerwy od treningu. Gdzie pojechali reprezentanci Austrii? Gdzie można spotkać kadrę Polski? Na jakiej skoczni trenują Słoweńcy? Jak wolny czas wykorzystują pozostali zawodnicy? Sprawdźcie “Skoczny przegląd”, czyli prezentację minionego tygodnia w świecie skoków narciarskich.

Stefan Hula na podium 

Stefan Hula zajął 3. miejsce podczas LPK w Rasnovie. Polak pozytywnie zaskoczył trenerów i kibiców. 

Zobacz również: LPK Rasnov: Stefan Hula na podium, Rok Justin wygrał

Kadra A od dwóch dni znajduje się w Courchevel, we Francji. “Wakacje już nami, czas wracać do treningu” możemy przeczytać na Instagramie Polskiego Związku Narciarskiego. 

Kilka dni temu na włoskie wakacje wybrali się Ewa Bilan-Stoch i Kamil Stoch. Para odwiedziła Toskanię.

Kamil Stoch nie zapomniał również o dzieciach i młodzieży, którzy 4 dni temu rozpoczęli nowy rok szkolny. – Na tej pocztówce z wakacji przesyłam Wam życzenia udanego roku szkolnego! Dużo motywacji i sił, zwłaszcza uczniom szkół sportowych. Jeszcze więcej sił życzę nauczycielom i trenerom. Jesteście tu? 
A studenci? Pewnie cieszycie się jak wariaty – napisał pod zdjęciem Stoch.

Reprezentacja Austrii na obóz treningowy wybrała się do Szwecji i Norwegii. Skoczkowie ćwiczyli między innymi w specjalnym tunelu aerodynamicznym. 

– To był obóz treningowy zdominowany przez wiatr. Najpierw w tunelu aerodynamicznym w Szwecji, a następnie na skoczni w Lillehammer. Niestety nie mogliśmy trenować na tamtejszych obiektach, warunki na to nie pozwoliły. Mimo wszystko nadal byliśmy w stanie uzyskać cenne informacje o naszej kondycji, pracować nad szczegółami technicznymi i poczynić duże postępy. Jesteśmy obecnie w fazie indywidualnego rozwoju i stabilizacji – mówi trener Andreas Felder. 
 

W przerwach od treningów, austriaccy skoczkowie zbierali… jagody.

Słoweńska kadra od wczoraj przebywa w Ramsau, w Austrii. 

Markus Eisenbichler o przygotowaniach do nowego sezonu rozmawiał z niemiecką telewizją ZDF. Wywiad zrealizowano na polu golfowym. 

Kilka dni później Markus wybrał się na wycieczkę w góry z kolegą z kadry, Andreasem Wellingerem. Skoczek wraca do zdrowia po kontuzji. 

Wolnymi chwilami nadal cieszy się Killian Peier. Wraz z dziewczyną, Veroniką, zwiedzają uroki Szwajcarii

.

Śledźcie uważnie, już niedługo kolejny Skoczny przegląd!

źródło: fis-ski.com
fot. Instagram, Ski Austria Skispringen