Skoczny przegląd #24

Skoczny przegląd

Gdzie trenowali włoscy skoczkowie? Jak skoczkinie będą wspominać obóz szkoleniowy w Lillehammer? Kto wziął udział w sesji ślubnej? Austriacka kadra jest gotowa do kolejnych treningów na skoczni. Jaki objęli kierunek? Poznaliśmy również imiona oficjalnych maskotek Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Jesteście ciekawi? Już teraz sprawdźcie najnowszy “Skoczny przegląd”.

Do końca Letniej Grand Prix 2019 zostały już tylko dwa konkursy. Wszystkie zespoły przygotowują się do zawodów z jeszcze większą precyzją. Niektórzy całkowicie wyłączyli się z mediów społecznościowych. Co dzieje się w świecie skoków narciarskich? 

Polscy skoczkowie trenują w kraju, na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle. 

“Kurteczki już są”… Zima zbliża się wielkimi krokami.

We włoskim mieście Formia, nad morzem tyrreńskim, trenowała kadra Włoch. 

Zespół stacjonował na ternie Olympic Training Center. W treningach wzięła udział zarówno kadra kobiet, jak i mężczyzn, między innymi Alex Insam, Sebastian Colloredo czy Elena Runggaldier.  

Austriaccy skoczkowie przygotowują się do sezonu nie tylko na siłowni czy skoczni. Zespół jest w trakcie nagrywania pierwszych reklam, które będą ich promować w trakcie sezonu zimowego. 

Obecnie, zespół mężczyzn trenuje na kompleksie skoczni Kanzlersgrund w Niemczech, w Oberhofie. 

Zobacz również: Schlierenzauer w drodze na szczyt

Dobry nastrój to podstawa dobrego treningu.

Kilka dni temu w Lillehammer zakończył się międzynarodowy obóz treningowy dla kobiet. Jak organizatorzy i uczestniczki będą wspominać wspólnie spędzony czas? – Siedem różnych państw, jedna wielka rodzina […] Cóż za wspaniały tydzień dla skoczkiń podczas pobytu w Lillehammer. Dużo uśmiechów, szkolenia wysokiej jakości, zajęcia towarzyskie i dzielenie się wiedzą. Wszystkim uczestnikom życzymy bezpiecznej podróży do domu. Miło było poznać was wszystkich i mamy nadzieję, że zobaczymy się w przyszłym roku – napisali przedstawiciele Centrum Dziedzictwa Olimpijskiego w Lillehammer.

– Niesamowity obóz treningowy – napisała na Instagramie Kinga Rajda. 

Maciej Kot wziął ślub z Agnieszką Lewkowicz w maju tego roku.

Para ma bardzo napięty grafik – Maciek trenował z kadrą, a jego żona otworzyła własne studio treningu personalnego. Kilka dni temu po raz drugi mogli poczuć się jak w maju i wzięli udział w ślubnej sesji zdjęciowej w Zakopanem. 

Największe święto w świecie sportu? Igrzyska Olimpijskie! Już w 2022 roku ich zimowa edycja odbędzie się w Pekinie. Organizatorzy ujawnili kolejny sekret dotyczący tej wielkiej, sportowej imprezy. Bing Dwen Dwen oraz Shuey Rhon Rhon to oficjalne imiona maskotek Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2022. 

Śledźcie uważnie, niedługo kolejny Skoczny przegląd! 

fot. Instagram, Jakub Wolny