Skoczny przegląd #25

Skoczny przegląd

W zeszłym tygodniu skoczkowie, działacze i inni zaproszeni goście wzięli udział w uroczystej gali z okazji 100-lecia Polskiego Związku Narciarskiego. W niemieckim mieście Wiesbaden Stephan Leyhe został wyróżniony przez lokalną społeczność. Słoweńska kadra kibicowała swojej drużynie siatkarzy, a Andreas Wellinger odwiedził Londyn. Przed Wami najnowszy “Skoczny przegląd”.

Sportowiec 100-lecia

Adam Małysz został sportowcem 100-lecia Polskiego Związku Narciarskiego, w kategorii mężczyzn. Wśród pań triumfowała biegaczka narciarska Justyna Kowalczyk. 

Odznaczenia za zasługi dla polskiego narciarstwa, z rąk Prezydenta Andrzeja Dudy, otrzymali również inni zawodnicy, między innymi Kamil Stoch.

Na galę skoczkowie wybrali się w towarzystwie swoich żon. 

LPK w Stams

Kiedy jedni świętowali w Polsce, inni walczyli o cenne punkty Letniego Pucharu Kontynentalnego. Stefan Hula ponownie znalazł się na podium. 

Konkurs w austriackim mieście wygrał Taku Takeuchi. Kilka dni później cieszył się już dobrymi rezultatami z rodziną.

Stephan Leyhe z wyjątkowym wyróżnieniem

Podczas 18. Olimpijskiej Nocy Balowej, Stephan Leyhe został “sportowcem roku” w Hesji – kraju związkowym w zachodniej części Niemiec. Gala rozdania nagród odbyła się w stolicy Hesji – Wiesbaden. Wśród pań nagrodę otrzymała pływaczka Sarah Köhler. „Sportowca roku” wybierało specjalne jury, w tym przez zarządców ds. zasobów sportowych w Hesji.

Na gali pojawiła się również partnerka niemieckiego skoczka, Jacqueline. 

Przypomnijmy, że w sezonie 2018/19, Stephan Leyhe zajął między innymi trzecie miejsce w 67. Turnieju Czterech Skoczni. 

Zobacz również: 67. Turniej Czterech Skoczni już za nami!

Andreas Wellinger czuje się już znacznie lepiej – nie ma problemów z chodzeniem, jego rekonwalescencja przebiega bardzo dobrze. Skoczek aktywnie spędza czas. Odwiedził swoich kolegów z kadry podczas treningów w Planicy.

Sam dużo podróżuje. Po pobycie w Słowenii, wybrał się z siostrą do Londynu. 

Słoweńska kadra kibicowała drużynie siatkarzy podczas rywalizacji Mistrzostw Europy. Ich reprezentacja awansowała do finału.

View this post on Instagram

Bravo Slovenija 🇸🇮

A post shared by Anze Lanisek (@anzelanisek) on

Śledźcie uważnie, niedługo kolejny Skoczny przegląd! 

fot. Instagram, Andreas Wellinger