Skoczny przegląd #26

Skoczny przegląd

Jak zawodnicy spędzili ostatni tydzień przed finałem Letniej Grand Prix 2019? Kto udzielał się charytatywnie? Kogo można było spotkać na Oktoberfest? Który zawodnik otrzymał wyjątkową nagrodę? Czy skoczkowie już tęsknią za zimą? Przed Wami “Skoczny przegląd”, czyli prezentacja minionego tygodnia w świecie skoków narciarskich. 

W Hinzenbach, tydzień temu, najlepszy był Dawid Kubacki. Tuż za nim znaleźli się Philipp Aschenwald oraz Piotr Żyła.

Piotr Żyła udane zawody w Austrii świętował zakupami w lokalnych sklepach z żywnością. W jego stylu, choć zabrakło marynowanej papryki.

Kamil Stoch w Hinzenbach znalazł się na 13. miejscu. 

Zobacz również: Weekend na skoczni #38 

Mistrz Świata z Seefeld, Dawid Kubacki, ma jeszcze szansę na wygranie całego cyklu. Czy Polakowi uda się zwyciężyć w Klingenthal? Konkurs indywidualny już dzisiaj. 

Zima coraz bliżej

W czasie wolnym od treningów, skoczkowie biorą udział w sesjach zdjęciowych i kampaniach reklamowych w ramach promocji nadchodzącego sezonu zimowego. Austriacy są wspierani przez markę Audi. 

Nowego sponsora tej zimy zyskał Jakub Wolny. 

W działalność charytatywną zaangażował się Markus Eisenbichler. Niemiecki skoczek odwiedził dom seniora w miejscowości Siegsdorf. 

Zawodnik został również wyróżniony przez firmę Deutsche Sporthilfe. Markus Eisenbichler otrzmał nagrodę “Sportowca roku 2019”

– Ogromne podziękowania dla wszystkich sportowców, którzy mnie wybrali. Jestem naprawdę bardzo wdzięczny za nagrodę. – napisał Niemiec na Instagramie. 

Głosy w plebiscycie oddało około 4 tysięcy sportowców. 

Zima tuż, tuż

Chłodne, jesienne dni nie są problemem dla Maren Lundby. Norweżka jest przygotowana na minusowe temperatury. 

Oktoberfest to jeden z największych festynów na świecie. “Święto piwa” w Monachium celebrował również Andreas Wellinger. 

Do aktywności fizycznej namawia Agnieszka Kot. Na jej Instagramie możecie znaleźć filmy instruktażowe z poszczególnymi ćwiczeniami. 

Podczas treningu w Hakubie tatę odwiedził syn. Na zdjęciu Taku oraz Dan Takeuchi. 

Śledźcie uważnie, niedługo kolejny Skoczny przegląd!

fot. Instagram, Markus Eisenbichler