Skoczny przegląd #27

Skoczny przegląd

Pożegnaliśmy lato i jesień. Teraz oczy całej skocznej rodziny zwrócone są ku rozpoczęciu nowego sezonu Pucharu Świata w Wiśle. Jak zawodnicy poradzili sobie w Klingenthal? Gdzie trenują obecnie Norwedzy i Niemcy? Jak czuje się Daniel Andre Tande? Kto spędza ostatnie wolne chwile z rodziną? Odpowiedzi udzielamy już teraz. Przed Wami “Skoczny przegląd”.

Mistrz Świata królem lata

Dawid Kubacki spełnił marzenia polskich kibiców, i choć nie wygrał konkursu w Klingenthal, udało mu się zwyciężyć w całym cyklu Letniej Grand Prix 2019! 

Na pozostałych miejscach podium znaleźli się Yukiya Sato oraz Timi Zajc.

Słoweniec w podczas weekendu w Klingenthal zaprezentował swoją nową, oryginalną fryzurę.

Wiele emocji zarówno kibicom, jak i zawodnikom i całym drużynom zapewniła pogoda. Wiatr okazał się sprzymierzeńcem Mariusa Lindvika. Młody Norweg wykorzystał dodatkowy podmuch wiatru i ustanowił nowy rekord na Vogtland Arena – 148 metrów!

Alexander Stoeckl był dumny ze swojego podopiecznego. 

Ostatni konkurs Letniej Grand Prix wygrał Anze Lanisek, drugie miejsce zajął Marius Lindvik a trzecie Piotr Żyła.

Zza kulisowe ujęcia z Klingenthal udostępnił na swoim Instagramie Adam Małysz.

Zawodnicy miło będą wspominać ostatni weekend letniej rywalizacji.

– Jestem już w domu, w Oberstdorfie, po ostatnim letnim konkursie w tym roku w Klingenthal. Jestem bardzo zadowolony z mojego 5. miejsca w klasyfikacji generalnej. Przede mną jeszcze sporo pracy zanim rozpocznie się zima – pisze na Instagramie Karl Geiger.

W międzyczasie niemiecki skoczek wystąpił w kampanii reklamowej “Karl Geiger hat Heimweh nach Oberstdorf”, czyli “Karl Geiger tęskni za Oberstdorfem”.

 
– Karl urodził się w Oberstdorfie i odkrył swoją miłość do skoków narciarskich jako młody chłopak podczas treningów na Audi Arena. Zamienił tę pasję w zawód! Dziś skacze na czele niemieckiej drużyny narodowej, osiągnął już podium i zdobywał medale podczas wielu konkursów.Jako profesjonalny skoczek narciarski podróżuje po całym świecie i mimo wszystko, odczuwa tęsknotę za domem w Oberstdorfie – czytamy w opisie oficjalnego filmiku promującego miasto.
 
Obecnie niemiecka drużyna trenuje we Włoszech. 
 

Towarzyszy im również Andreas Wellinger.

Słoweńska kadra zakończyła obóz treningowy w swoim kraju. 

Norwedzy zaczęli treningi w Trondheim, gdzie mogli wypróbować lodowe tory najazdowe. Do drużyny dołączył Daniel Andre Tande. Zawodnik czuje się już lepiej. Mimo bólu w kolanie pozytywnie komentuje swoje pierwsze skoki po kontuzji.

Zimy nie może się również doczekać Kamil Stoch.

Ostatnie chwile w rodzinnym gronie. O najbliższych nie zapominają Stefan Hula i Taku Takeuchi.

Śledźcie uważnie, niedługo kolejny Skoczny przegląd!

fot. Instagram, Hopplandslaget