Skoczny przegląd #29

Skoczny przegląd

Jak jesienne dni spędzają skoczkowie i skoczkinie? Kto trenuje i przygotowuje formę na nadchodzące zawody Pucharu Świata, a kto łapie ostatnie promienie słońca? Kto stanął na ślubnym kobiercu? Jak wyglądały krajowe mistrzostwa w Norwegii, Austrii i Niemczech? Jesteście ciekawi ostatniego tygodnia w skocznym świecie? Zapraszamy na najnowszy “Skoczny przegląd”.

Jeszcze kilka dni temu norwescy skoczkowie trenowali w Zakopanem, gdzie próbowali swoich sił na torach lodowych. Szkoleniowcy kadry chcieli sprawdzić formę zawodników przed letnimi mistrzostwami Norwegii. Podczas wewnętrznych testów wygrał Daniel Andre Tande, a najdalsze skoki oddawał Marius Lindvik.

Dzisiaj przed południem mistrzem Norwegii został Robert Johansson. Tuż za nim znaleźli się Thomas Aasen Markeng oraz Daniel Andre Tande. 

Robertowi na skoczni kibicowała jego dziewczyna – Marlene Messell.

Wśród pań najlepsza była Maren Lundby. Miejsce drugie należy do Silje Opseth, trzecie do Anny Strøm.

W Austrii najlepszym skoczkiem letnich mistrzostw został Michael Hayboeck. Na podium znaleźli się również Jan Hoerl raz Gregor Schlierenzauer. 

Zobacz również: Gregor Schlierenzauer przed rozpoczęciem sezonu: “Nadal w siebie wierzę” 

W Niemczech triumfowali Karl Geiger, Markus Eisenbichler oraz Richard Freitag. 

Polskie skoczkinie mogły przekonać się, jakie to uczucie latać w przestworzach w innym wydaniu. Poniżej kilka zdjęć.

Czas z rodziną jest równie ważny co trening. To ostatnie wspólne chwile przed napiętym grafikiem Pucharu Świata zarówno dla ekspertów, jak i skoczków. 

Coraz lepiej czuje się także Bjørn Einar Romøren, który od kilku miesięcy walczy z rakiem kości. Były skoczek jest bardzo silny i wierzy, że już niedługo będzie mógł się cieszyć pełnym zdrowiem. W chorobie może liczyć na wsparcie rodziny, w tym przede wszystkim ukochanej żony i dzieci. 

Paweł Wąsek ma wiele pasji, jedną z nich jest wakeboarding, czyli akrobatyczne manewry wykonywane na desce surfingowej. 

Agnieszka Kot czy Clemens Aigner i jego żona Magdalena również wykorzystują ostatnie piękne, jesienne dni tego roku. 

Jesienna aura to idealna scenografia do ślubnej sesji zdjęciowej. Dawid i Marta Kubaccy powiedzieli sobie “tak” już pięć miesięcy temu, ale pamiątkowych fotografii nigdy dość. Parze towarzyszyła między innymi Ewa Bilan-Stoch.

Kilka dni temu stan cywilny zmienił słoweński skoczek narciarski – Jurij Tepes wziął ślub z wieloletnią partnerką, Nušą Rakovec. Szczęśliwej parze życzymy wszystkiego co najlepsze!

Śledźcie uważnie, już niedługo kolejny “Skoczny przegląd”!

fot. Instagram, Nuša Rakovec Tepeš