Skoczny przegląd #3

Żyła, Kot

Maciej Kot i Piotr Żyła na Zlocie Plejad Subaru, Daniel Andre Tande nabiera sił po przebytej chorobie oraz wakacyjna pocztówka z obozu szkoleniowego japońskiej kadry. Przed Wami skoczny przegląd – czyli jak prezentuje się miniony tydzień skoczków narciarskich. 

Wysokie obroty

O tym, że Maciej Kot jest miłośnikiem szybkiej jazdy, wiedzą już chyba wszyscy jego fani. Na Instagramie skoczka często pojawiają się wspomnienia z rajdów lub innych wydarzeń tego typu. W ubiegłą niedzielę Maciek uczestniczył w XV Zlocie Plejad Subaru. Jest to cykliczna impreza dla klientów i miłośników tej marki. Uczestnicy rywalizują ze sobą na trasie, podczas której czekają na nich m.in. różne wyzwania i próby sprawnościowe. Wszystkie są odpowiednio punktowane. Zabawa ma również na celu odwiedzanie ciekawych dla danego regionu miejsc. Później odbywa się wspólne świętowanie i wręczanie nagród zwycięzcom.
W imprezie wziął też udział Piotr Żyła, który był częścią teamu Macieja Kota. 

Maciej i jego drużyna “Wielkopolska Rebelia”, wygrali w klasyfikacji samochodów wolnossących. W zjeździe wzięła też udział partnerka Maćka, Agnieszka Lewkowicz.

Cały i zdrowy

Kilka dni temu narciarskim światem wstrząsnęła wiadomość o chorobie trzeciego zawodnika klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2017/18. Daniel Andre Tande spędził początek maja w szpitalu, gdzie zmagał się z powikłaniami po infekcji bakteryjnej. Niegroźne na pozór zakażenie przekształciło się w syndrom Stevensa-Johnsona – chorobę z pogranicza dermatologii i immunologii. Skoczek, dzięki odpowiedniej diagnozie i szybkiej reakcji lekarzy, czuje się już o wiele lepiej. Odpoczynek i przerwa od treningów były jednak potrzebne. Jego organizm był osłabiony w wyniku choroby. Daniel na jakiś czas musiał zrezygnować z udziału w przygotowaniach do sezonu letniego.

Ostatni weekend spędził jednak aktywnie, wśród swoich najbliższych znajomych. 

Na zdjęciu w towarzystwie Jakoba Randena, norweskiego skoczka występującego w zawodach FIS Cup, oraz Sigurda Søberga – reprezentanta Kadry B Norwegii, który prywatnie jest bratem dziewczyny Daniela – Anji Søberg.

Przyjaciele spędzili weekend w Folldal na spływie kajakowym. Z relacji wynika, że Daniel nadal się oszczędza i wciąż uważa na swoje zdrowie. Tego dnia był fotografem.

Lazurowe widoki podczas treningu

Jeszcze przed ogłoszeniem japońskiej kadry na najbliższy sezon, skoczkowie z kraju kwitnącej wiśni po raz pierwszy wyjechali na wspólny obóz szkoleniowy. Miejscem ich treningów było japońskie miasto Miyakojima, które na mapie jest właściwie niewidzialne. Słynie z niezwykłych widoków i lazurowej wody. Ryoyu Kobayashi opublikował na Instagramie wyjątkowo piękne zdjęcie.

Skoczek udostępnił też krótki film przedstawiający kilka momentów z wizyty w Miyakojimie.

 

Co jeszcze słychać u skoczków? Śledźcie uważnie, niedługo kolejny Skoczny Przegląd!

fot. Instagram, Maciej Kot