Skoczny przegląd #30

Skoczny przegląd

Jak organizatorzy konkursów Pucharu Świata przygotowują się do rozpoczęcia nowego sezonu? Gdzie spadł już pierwszy śnieg? Kto bawił się na sportowej gali? Kto obchodził urodziny? Kto świętował podczas wieczoru Halloween? Jak wyglądają ostatnie treningi najlepszych zawodników? Gdzie trenują? Na czym się koncentrują? Zapraszamy na “Skoczny przegląd”, czyli najciekawsze momenty minionego tygodnia ze świata skoków narciarskich. 

Słoneczny Cypr

Austriaccy skoczkowie na kilka tygodni przed inauguracją Pucharu Świata w Wiśle, polecieli na obóz treningowy nie do Włoch, nie do Norwegii… a na Cypr. W pełnym słońcu odpoczywali, regenerowali się przed najważniejszym sprawdzianem ich formy. Skoki narciarskie zamienili na grę w tenisa na profesjonalnym korcie, ale także amatorsko – na plaży. 

Do walki o cenne punkty przystąpili Stefan Kraft i Michael Hayboeck.

Widać, że wyjazd był udany. Podopieczni Andreasa Feldera są gotowi do rywalizacji.

Uroczysty wieczór

Po powrocie z obozu treningowego, reprezentanci Austrii wzięli udział w gali sportowej organizowanej przez Österreichische Sporthilfe, czyli Austriacką Pomoc Sportową, która jest niezależną organizacją non-profit, wnosi istotny wkład w ochronę i pomoc dla najlepszych austriackich sportowców. 

Na gali bawili się między innymi Stefan Kraft, Philipp Aschenwald, Michael Hayboeck oraz skoczkini Chiara Hoelzl czy kombinator norweski Johannes Lamparter.

Skoczkowie na zdjęciu z Lukasem Weisshaidingerem – reprezentantem Austrii w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą.

Zima tuż, tuż!

Niżny Tagił jest już gotowy do przyjęcia najlepszych zawodników. Puchar Świata w Rosji odbędzie się w dniach 7-8 grudnia, a więc już za miesiąc. – Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że lokalne warunki pogodowe pomagają w przygotowaniach do Pucharu Świata w skokach narciarskich – piszą organizatorzy zawodów w Niżnym Tagile na Instagramie. 

Śnieżna aura opanowała Tromsø – rodzinne miasto Johanna Andre Forfanga. Norwescy działacze są na dobrej drodze, aby spełnić wielkie marzenie skoczka o organizacji konkursów Pucharu Świata na północy kraju. Oprócz Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, problem obiektów narciarskich w Tromsø zainteresowały się również media, a przede wszystkim norweska telewizja.

Zobacz również: Johann Andre Forfang: “Mam nadzieję, że skocznia w Tromso powstanie zanim zakończę karierę”

Ryoyu Kobayashi, Jonathan Learoyd oraz rodzina Svena Hannawalda 31 października bawili się podczas święta Halloween. Kto wyglądał najgroźniej? 

1 listopada urodziny obchodził trener polskich skoczkiń – Łukasz Kruczek. Życzymy wszystkiego najlepszego!

Rozpoczął się listopad, inauguracja Pucharu Świata 2019/20 zbliża się wielkimi krokami. Zostało już mało czasu, aby poprawić swoje wyniki na siłowni, a także na skoczni. Polscy skoczkowie są maksymalnie skupieni na swojej pracy. 

Z niecierpliwością, na zimę oczekuje również Siergiej Tkaczenko. 

Śledźcie nas uważnie, niedługo kolejny Skoczny przegląd!

fot. Instagram, Kamil Stoch