Skoczny Przegląd #31

Skoczny Przegląd

Zgrupowanie kadry B w Falun, treningi Niemców w Innsbrucku, wielkie przygotowania obiektów do Pucharu Świata w Wiśle, Predazzo czy Vikersund. Norweska reprezentacja na dworze króla, rehabilitacja Anti Aalto czy wakacje Andreasa Wellingera na Teneryfie. Przed Wami “Skoczny przegląd”, czyli najciekawsze momenty w świecie skoków narciarskich. 

Śnieżne Falun

Skoczkowie kadry B Polski przebywają obecnie w Szwecji, w Falun, gdzie trenują na kompleksie sportowym Lugnet. Zdjęciami śnieżnego miasta pochwalili się między innymi Klemens Murańka czy Aleksander Zniszczoł. 

Treningi na Bergisel

Niemieccy skoczkowie przed startem w Pucharze Świata trenowali na legendarnej skoczni w Innsbrucku.

– Zawsze dobrze być w pobliżu skoczni Bergisel, dostrajamy się na nadchodzący sezon! Jest coraz bliżej! – pisze podekscytowany Richard Freitag.

– Widzieliśmy już śnieg, w Innscbrucku było piękne – komentuje Stephan Leyhe

Przygotowania do Pucharu Świata

Organizatorzy inauguracyjnych konkursów PŚ w Wiśle mają teraz dużo pracy, ale jak relacjonuje Polski Związek Narciarski, przygotowania nabierają tempa! Śnieg pojawił się na skoczni.

Na najlepszych skoczków czekają już także we włoskim Predazzo oraz norweskim Vikersund.

Pierwszy śnieg spadł również w Polsce! Adam Małysz na Instagramie opublikował zdjęcia z miejscowości Koniaków niedaleko Cieszyna.

Z wizytą na zamku

Norweska reprezentacja skoków narciarskich otrzymała zaproszenie na dwór od króla Norwegii, Haralda V, gdzie podczas kolacji spotkali się między innymi z prezydentem Słowenii. Na zamku pojawił się Bjorn Einar Romoren oraz Maren Lundby.

Zobacz więcej: Bjorn Einar Romoren z wizytą u króla Norwegii

Niezwykły gość na Holmenkollbakken 

Na wakacje do Norwegii wybrał się Chuck Norris – amerykański aktor, producent filmowy i mistrz sztuk walki. W Oslo aktor pojawił się w towarzystwie żony, a ich przewodnikiem po skoczni w Holmenkollen była Maren Lundby. 

– Po prostu oprowadzam Chucka Norrisa po Holmenkollen w sobotni wieczór – napisała później mistrzyni olimpijska na Instagramie.

Urodziny mistrza

Ryoyu Kobayashi 8 listopada skończył 23 lata. Życzenia urodzinowe najlepszemu skoczkowi zeszłego sezonu składała cała skoczna rodzina.

Antti Aalto kontynuuje trening

Najlepszy fiński skoczek doznał kontuzji kostki i prawdopodobnie nie wystartuje w pierwszych konkursach najbliższego sezonu Pucharu Świata. Na Instagramie relacjonuje przebieg jego rehabilitacji. Jak widać na filmiku, Antti Aalto radzi sobie coraz lepiej. 

Zobacz więcej: Anti Aalto opuści pierwsze konkursy sezonu

Miłe spotkanie

O życiu sportowca, w tym w szczególności o życiu skoczka narciarskiego, rozmawiał z kanadyjskimi harcerzami Mackenzie Boyd-Clowes.

Ostatnie dni odpoczynku

Do rozpoczęcia Pucharu Świata 2019/20 został już niecałe dwa tygodnie. Dla zawodników to ostatnia szansa na chwilę odpoczynku.

Choć Andreasa Wellingera na pewno zabraknie na skoczni imienia Adama Małysza w tym roku, kibiców cieszy fakt, że rehabilitacja niemieckiego zawodnika przebiega znakomicie. Skoczek czuje się coraz lepiej i nie ma problemów podczas treningów. Z siostrami wybrał się na wakacje, gdzie zwiedzali hiszpańską wyspę Teneryfę. 

Nagroda za osiągnięcia

Stefan Hula może pochwalić się specjalną tablicą pamiątkową, która stanęła w parku w dzielnicy miasta Bielsko-Biała – na Straconce. To rodzinne miasto brązowego mistrza olimpijskiego. 

Święto Niepodległości

11 listopada to wyjątkowy dzień dla wszystkich Polaków. Niepodległość świętowali również sportowcy, między innymi najlepszy polski skoczek narciarski – Kamil Stoch.

Kibice przypominali w internecie najpiękniejsze momenty wspólnego wykonania polskiego hymnu. Tak było w Zakopanem w 2017 roku. 

Śledźcie uważnie, już niedługo kolejny Skoczny przegląd!

fot. Instagram, Maren Lundby