Skoczny przegląd #33 – Święty Mikołaj, renifery i dyskwalifikacje

Skoczny przegląd

Ruka, Kuusamo – śnieg, dyskwalifikacje, wiatr i odwołane zawody. Tak w skrócie wyglądał weekend w Finlandii. Wygrał po raz kolejny Daniel Andre Tande, choć ledwo przeszedł kwalifikacje. Jak w tym roku konkurs w Ruce zapamiętali skoczkowie? Kto zrobił sobie zdjęcie ze Świętym Mikołajem? Kto sprzątał po zawodach? Jak urodziny spędził Adam Małysz? Co słychać u Halvora Graneruda? Zapraszamy na “Skoczny przegląd”, czyli najciekawsze podsumowanie ostatniego tygodnia w świecie skoków narciarskich. 

Zaśnieżone ulice, świąteczne lampki a na skoczni Święty Mikołaj i Pani Mikołajowa. Ruka przywitała skoczków i kibiców wyjątkowo świąteczną atmosferą. Czy grudzień może być piękniejszy? Oceńcie sami.

Okolica spodobała się również jednemu z reprezentantów Japonii. Naoki Nakamura ostatnio zaczął się interesować fotografią. Jego ujęcia są wyjątkowo dobre.

Do zdjęć pozowali mu również koledzy. Panów poniżej chyba nie musimy przedstawiać.

Polscy skoczkowie również wykonali kilka pamiątkowych fotografii. W niedzielę mieli na to sporo czasu. Wiatr pokrzyżował wszystkim plany. Drugi konkurs indywidualny w Ruce nie doszedł do skutku. Kto sprzątał na skoczni? Ekipa z Polski rzuciła się w wir pracy 😉

Reprezentanci Polski byli w znakomitych humorach.

Maciej Kot ma również pamiątkowe zdjęcie z miasteczka. 

Stefan Hula i Jakub Wolny uchwycili piękny zachód słońca.

Świętego Mikołaja spotkał na mieście Simon Ammann. Czy dostał już jakieś prezenty?

Niemieccy skoczkowie opuszczali Finlandię z uśmiechami na ustach. Czy na następnych zawodach któryś z nich stanie na podium?

Andreas Wank potwierdza – w niedzielę po południu było zdecydowanie za wietrznie.

Norwescy skoczkowie mieli nadzieję na poprawę pogody. Chcieli się zrehabilitować po nieudanych sobotnich występach ich drużyny. Niestety. Kolejna okazja podczas kwalifikacji w Niżnym Tagile 6 grudnia.

Zobacz także: Weekend na skoczni #41 – Aschenwald na podium, nowi zawodnicy pukają do czołówki

Ze zwycięstwa po raz drugi cieszył się Daniel Andre Tande. Skoczek miał w kwalifikacjach sporo szczęścia. Po skoku na 108, 5 metra Norweg zajął dopiero 43. miejsce. W sobotę poradził sobie znakomicie i umocnił pozycję lidera.

Podium uzupełnili Anze Lanisek oraz Philipp Aschenwald, dla którego było to pierwsze podium w karierze.

Na wielkie brawa zasłużyli również gospodarze. Najlepszy wynik w karierze osiągnął Niko Kytosaho, a powracający do rywalizacji Antii Aalto skacze coraz lepiej i pewniej. 

Halvor Egner Granerud na razie nie występuję w Pucharze Świata. Trener Alexander Stoeckl chciałby aby 23-latek wyszlifował swoją formę biorąc udział w konkursach Pucharu Kontynentalnego. Kiedy inni czekali na rozpoczęcie konkursów w Ruce, Halvor spędzał popołudnie w towarzystwie swojej dziewczyny – Karoline. Humor nadal mu dopisuje. 

42. urodziny obchodził Adam Małysz! Były skoczek świętował ten dzień, można powiedzieć, w naturalnym środowisku – na nartach. Mistrzowi życzymy samych pięknych dni.

Wszystkim, którzy już nie mogą się doczekać kolejnego skocznego weekendu… nie jesteście sami.

Kwalifikacje w Niżnym Tagile już jutro! Skocznia gotowa.

Śledźcie uważnie, niedługo kolejny Skoczny przegląd!

fot. Instagram, Simon Ammann